Previous
Next
Previous
Next

Dzielimy się radością – z wizytą w Domu Seniora w Kochanówce

Z okazji Dnia Babci i Dziadka grupa dziewcząt z klasy VI a ze szkoły w Pustkowie – Osiedlu wraz z Panią dyrektor Agnieszką Kanią i wychowawczynią Anna Starzak – udała się do Domu Seniora w Kochanówce. Spotkanie rozpoczęło się od powitania miłych gości, wśród których był Pan Wójt Stanisław Rokosz, Pan Piotr Żybura, kierownik GOPS Pan Piotr Mączka. Dziewczęta ze szkoły przygotowały krótki program artystyczny pt.,, Przychodzimy z kolędą”. Utwory poetyckie  były przeplatane wspólnym śpiewaniem kolęd. Występ dziewcząt zwieńczyła przepiękna pantomima do melodii współczesnej kolędy – ,,Mario czy już wiesz”. Dziewczynki wręczyły Seniorom kolorowe laurki z życzeniami wykonane przez uczniów pustkowskiej szkoły:

Wszystkim babciom, dziadkom nisko się kłaniamy

O naszej pamięci zawsze zapewniamy

Niech życie Wam płynie beztrosko i mile

Bo ważne są dla Was wszystkie piękne chwile

A ten nowy Dom Seniora niech Wam dobrze służy

W tej Waszej życiowej, pogodnej podróży

Na pamiątkę zaś tego spotkania

Mamy Wam Kochani nasi coś do podarowania

Są to kartki przez nas – dzieci wykonane

Wypełnione miłością, sercem malowane.

 

Z kolei Seniorzy odwdzięczyli się własnoręcznie wykonanymi maskotkami. Potem zespół Wiarusy z Pustkowa wykonał wiązankę ludowych przyśpiewek. Atmosfera była wspaniała. Młodzi poczuli niezwykłą energię płynącą od uśmiechniętych i radosnych starszych ludzi. Panie koordynatorki na czele z Panią Magdaleną Wolak zadbały o słodki poczęstunek. A w drodze powrotnej do szkoły zrodziły się nowe pomysły współpracy młodzieży z Seniorami…

Źródło: Gmina Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.