Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Pół miliona osób skorzystało z miejskich obiektów sportowych w 2018 roku

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębicy podsumował miniony rok, który obfitował w wydarzenia sportowe i codzienną pracę dziesiątek osób zatrudnionych w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz działających w klubach sportowych korzystających z bazy treningowej.

Statystyki.

 

W 2018 wszystkie obiekty MOSiR odwiedziło ponad pół miliona osób. Najwyższą frekwencję miały kryte baseny przy ul. Piłsudskiego 19, gdzie w ciągu całego roku odnotowano 178999 indywidualnych wejść co dało wzrost o ok. 10% w stosunku do poprzedniego roku i o ponad 15 % w stosunku do roku 2016. Każdego dnia z pływalni miejskiej korzystało blisko 500 osób. Od poniedziałku do piątku w roku szkolnym prawie 1 tys. dzieci z klas od I do III brało udział w zajęciach darmowej nauki pływania prowadzonej przez MOSiR. Należy doliczyć również wejścia zawodników i osób uczących się pływać w klubach pływackich GRYF i BOBRY, którzy każdego dnia przemierzają kilometry na dwóch basenach treningowych, oraz zgrupowania przygotowawcze drużyn z Polski i z zagranicy m.in. z Niemiec, Szwecji, Norwegii, Austrii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

 

Rekordy frekwencji pobijane są z roku na rok na miejskim lodowisku znajdującym się w jednym obiekcie z basenami. Przez 7 miesięcy lodowisko odwiedziło ponad 84 tys. osób plus zawodnicy i kibice klubu łyżwiarstwa figurowego MORS oraz klubu hokejowego UKH Dębica. Rekordowym miesiącem okazał się luty, w ciągu 28 dni z lodowiska skorzystało ponad 18 tys. osób. W stosunku do roku 2017,w którym sprzedano 76 tys. biletów, jest to wzrost o ponad 10 %.

 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji to również boiska piłkarskie, hale sportowe i gimnastyczne, boiska typu Orlik oraz korty tenisowe. Ze wszystkich tych obiektów codziennie korzystało setki osób indywidualnie lub zrzeszonych w klubach sportowych:

 • piłkarskich – KS Wisłoka Dębica, Autonomiczna Szkółka Piłkarska KS Wisłoka Dębica, Igloopol Dębica, SMS Igloopol Dębica, Akademia Młodych Orłów, DAP Dębica
 • siatkarskich – UKS Kępa Dębica
 • sportów walki – Dębicka Akademia Karate Kyokushin, Dębicka Akademia Karate Tradycyjnego, Bushi Dębica, Klub Bokserski MORSY
 • tenisa – Akademia Tenisa Michał Matyfi
 • innych dyscyplin – Klub Biegacza Maratończyk

W 2018 roku miejskie obiekty sportowe gościły przeszło 140 grup sportowych z różnych stron Polski oraz liczne z zagranicy. Poza pływakami z Europy i Emiratów Arabskich byli m.in siatkarze z Bahrajnu czy piłkarze ręczni z Kataru.

 1. Wydarzenia sportowe

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji to nie tylko bieżące utrzymanie obiektów, ale również organizacja wydarzeń sportowych mających na celu promowanie sportu, aktywnego stylu życia i miasta Dębica na arenie krajowej. W 2018 roku dwukrotnie odbywały się Finały Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej zawodników młodego pokolenia z najlepszych klubów w Polsce. Rywalizację oglądało z trybun setki osób, a organizację dębickich turniejów doceniły najwyższe władze PZPS z prezesem Jackiem Kasprzykiem na czele.

 

Imprezy organizowane lub współorganizowane przez MOSiR, które na stałe wpisały się w sportowy kalendarz Dębicy to również:

 • Ferie na sportowo
 • Puchar Dębicy w Łyżwiarstwie Figurowym
 • Puchar Polski w Sumo
 • Mistrzostwa Polski Lekarzy i Farmaceutów
 • Zawody pływackie klas od I do III
 • Bieg w spódnicy
 • Dębicka Dziesiątką z Tikkurilą
 • Bicyklomania
 • Turbo-Kozak Orlika
 • Festiwal Sportu w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu
 • Maraton Pływacki
 • Bieg Niepodległości
 • Międzynarodowy Memoriał Dębickich Mistrzów w zapasach
 • Świąteczny Bieg Przebierańców

Jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń sportowych w ciągu każdego roku jest Tikkurila Lododisco, cykl zabaw na lodowisku zapoczątkowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który przyciąga każdego roku tysiące osób. Dzięki współpracy z firmą Tikkurila Polska dyskoteki na lodzie rozwinęły się i stały się najlepszymi tego typu wydarzeniami w Polsce.

 

 1. Plany na 2019 rok.

Rok 2019 to dalsze wprowadzanie planu stworzenia centrum aktywności fizycznej Dębicy na obiektach sportowych MOSiR poprzez dopracowywanie obecnej oferty rekreacyjnej oraz wprowadzanie nowych form spędzania wolnego czasu i zwiększanie różnorodności oferowanych usług. W trakcie ukończenia są remonty siłowni, holu i sali gimnastycznej w Domu Sportu, na rozpoczęcie remontu czeka lodowisko i hala sportowa przy ul. Kościuszki.

 

Tak jak co roku, dzieci i młodzież z Dębicy mogą liczyć na bogaty program ferii zimowych z darmowymi zajęciami sportowymi, z wodnym torem przeszkód AQUA TRACK, kolejną odsłoną Tikkurila Lododisco i darmową nauką jazdy na łyżwach. Wg zapewnień MOSiR kontynuowane będą imprezy, które spodobały się mieszkańcom w latach poprzednich oraz  rozwijana będzie formuła Festiwalu Sportu, dającego możliwość zaprezentowania się wszystkim klubom sportowym z Dębicy.

W 2019 nie zabraknie rywalizacji o najwyższe laury na arenie krajowej oraz międzynarodowej podczas Pucharu Polski w Sumo, Mistrzostw Polski Lekarzy w Pływaniu czy Mistrzostw Europy w Karate, które odbędą się w grudniu w hali sportowej w Domu Sportu.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji stara się również o organizację Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Siatkowej, które ze względu na popularność dyscypliny, byłyby najbardziej prestiżową imprezą organizowaną w Dębicy w ciągu ostatnich kilkunastu lat.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.