Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Zlot Hufca ZHP Dębica w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości

W sobotę, 9 listopada 2019 r., na terenie Dębicy odbył się zlot Hufca ZHP Dębica. W wydarzeniu wzięło udział ok. 120 zuchów, harcerzy i instruktorów. Coroczny zlot jest tradycją dębickiego hufca i służy inauguracji pracy w nowym roku harcerskim i integracji harcerskiej wspólnoty.

Pierwszą część zlotu stanowiła terenowa gra miejska. Harcerze w zastępach współzawodniczyli wykonując szereg zadań w punktach rozlokowanych na terenie Dębicy. Była to okazja do sprawdzenia umiejętności terenoznawczych, udzielania I pomocy, wiedzy z historii harcerstwa oraz znajomości miasta. Wśród wyzwań była też wielka gra planszowa i bitwa łucznicza.

Po zakończeniu gry harcerze zgromadzili się na terenie Sportowej Stodoły KS Wisłoka Dębica, gdzie zjedli ciepły obiad i wzięli udział w apelu oraz świeczkowisku. Świeczkowisko poświęcone było hufcowej wspólnocie i każda drużyna, gromada prezentowała się przed pozostałymi. Gawędę opowiedział hm. Mateusz Cebula HR – przewodniczący Rady Chorągwi Podkarpackiej ZHP.

Podczas apelu swój pierwszy rozkaz wydał nowy komendant hufca phm. Artur Kowalski HR. Skierował do harcerzy przesłanie, w którym zaprosił do wspólnej służby i pracy w duchu harcerskich ideałów oraz wzmacniania braterstwa i wspólnoty wśród harcerzy.

Ogłoszono także wyniki gry zlotowej. Zwyciężył wspólny patrol 12 DDSH „Groń” i 55 PDDW, drugie miejsce zajęła 11 PDSH „Pocisk” z Hufca ZHP Ziemi Pilźnieńskiej a trzecie 19 DDH „Watra”. Wręczono laury zdobyte przez jednostki hufca w całorocznym współzawodnictwie – miano Brązowej Drużyny/Brązowej Gromady zdobyły: 3 GZ „Szare Wiewiórki”, 7 DH „Nieprzemakalni”, 10 DDH „Ślad”, 12 DDSH „Groń”, 55 DDSH „Gawra” i 126 DWDH „Włóczykije”. Drużynową Roku została HO Agnieszka Borek – drużynowa 55 DDSH „Gawra”.

Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie zdrowia publicznego.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.