Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Była górka z której zimą zjeżdżały dzieci na sankach, będzie apartamentowiec? Dyrektor Joanna Kramska niepokoi się o bezpieczeństwo przedszkolaków.

Sporo zamieszania wśród mieszkańców bloków przy ul. Cmentarnej i Tuwima wywołała informacja, iż na miejscu górki z której dotychczas całe pokolenia młodych mieszkańców osiedla w zimie zjeżdżały na sankach powstanie nowoczesny apartamentowiec. Najbardziej zaniepokojona tą informacją jest dyrekcja, pracownicy i rodzice dzieci uczęszczających do sąsiadującego przez płot z tą działką Miejskiego Przedszkola nr 12.

„Niepokoimy się o bezpieczeństwo naszych dzieci. Planowana inwestycja jest zlokalizowana tuż przy ogrodzeniu naszego przedszkola, przy placu zabaw dla dzieci zarówno tym przedszkolnym jak i tym ogólnodostępnym. Najpierw będzie trwała intensywna budowa, będzie jeździł ciężki sprzęt i trwało wznoszenie apartamentowca, a potem zostanie tuż przy ogrodzeniu placu zabaw wyznaczona droga dojazdowa do tego budynku, co

Joanna Kramska, dyrektor MP nr 12 w Dębicy

również mnie niepokoi ze względu na bezpieczeństwo dzieci. Martwi mnie, że tuż przy przedszkolu i ogrodzie zabaw pojawi się plac budowlany wraz z głośno pracującym sprzętem, rozkopany teren, niezdrowy pył, hałas wywołujący lęk u naszych najmłodszych wychowanków. Sytuacja ta będzie miała wpływ na pracę z dziećmi, ich samopoczucie i komfortowe warunki pobytu. Będziemy musieli także zlikwidować furtkę wyjściową na teren przed górką. Śmietnik znajdujący się przy drodze dojazdowej jest również do wyburzenia” – mówi zaniepokojona całą sytuacją Joanna Kramska, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 12 w Dębicy.

Z informacji jakie w tym temacie do nas dotarły na działce obok przedszkola ma zostać wybudowany 4 piętrowy apartamentowiec z podziemnym parkingiem i zewnętrznymi miejscami parkingowymi.

Decyzja o sprzedaniu dwóch sąsiadujących ze sobą działek między blokami przy ul. Cmentarnej o łącznej powierzchni nieco ponad 10 arów będących własnością Miasta Dębica zapadła w 2013 roku (uchwała nr XXXVII/410/2013). Działka została sprzedana w 2018, w drugim przetargu, który odbył się 25 października 2018 r. Cena wywoławcza tej działki wynosiła 130 tysięcy złotych. Działki zakupił przedsiębiorca z Dębicy.

Piotr Michoń, radny Rady Miejskiej w Dębicy

„Dla działki nie ma obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego jednak w „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Dębica – 2010″ działka znajduje się na terenach przeznaczonych na obszary mieszkaniowo- usługowe z przewagą zabudowy mieszkaniowej 3-5 kondygnacyjnej” – mówi nam zapytany o wspomnianą działkę Piotr Michoń, radny Rady Miejskiej w Dębicy.

Według naszych informacji w planie inwestycji jest również likwidacja śmietnika i przesunięcie wewnętrznej drogi przy przedszkolu, którą podczas budowy jeździł będzie ciężki sprzęt budowlany, a potem będzie to droga dojazdowa dla mieszkańców do apartamentowca.

Po wydaniu przez Urząd Miejski warunków zabudowy aktualnie trwa procedura pozyskania przez inwestora pozwolenia na budowę w Starostwie Powiatowym w Dębicy.

Jak podkreśla Joanna Kramska społeczność przedszkola: pracownicy placówki oraz rodzice dzieci do niej uczęszczających są rozczarowani, że miejsce, o które mógłby się powiększyć plac zabaw dla wszystkich dzieci z osiedla, wyposażony w nowoczesne i bezpieczne urządzenia, który sprawiłby wiele radości najmłodszym został przeznaczony na budowę budynku mieszkalnego.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.