Previous
Next
Previous
Next

Sokopijalnia! Kto ją pamięta ?

W czasach słusznie minionych, które wielu z nas wspomina z łezką w oku było w Dębicy takie jedno miejsce, które budzi wiele przyjemnych wspomnień. To sokopijalnia, która mieściła się w budynku gdzie dziś znajduje się Drukarnia Mazur. Miejsce gdzie piło się pyszne soki, koktajle i inne cuda.

W lokalu, po lewej stronie znajdowała się lada, na której stały szklane dzbanki pojemniki z koktajlami. O tej mniej więcej porze dominował borówkowy i malinowy. Ale zasłużoną sławą cieszył się truskawkowy Robiony z przepysznych truskawek i prawdziwej śmietany.

Smakował bosko, był tani jak przysłowiowy barszcz, więc piło się go do granic nieprzyzwoitości.  Super były też koktajle borówkowe, robione z polskiej rodzimej borówki, słodkiej pachnącej, a nie z tej amerykańskiej super drogiej zarazy.

Z nostalgią trzeba wspomnieć również te malinowe, o pięknym kolorze i smaku. Natomiast kiepską renomę miała bita śmietana – tłusta i słodka. Ale soki buzujące w szklanych kulach były naprawdę sokami owocowymi. Można było je pić bez końca.

Pamiętacie jeszcze starą, dobrą sokopijalnię z dębickiego Rynku?

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.