Previous slide
Next slide

Zielona szkoła nad polskim morzem uczniów PSP z Łęk Górnych

Zielona szkoła nad polskim morzem to cykliczne wyjazdy organizowane przez nauczycielkę Szkoły Podstawowej w Łękach Górnych panią Zofię Ziaję. To już tradycja, na którą składa się wiele niezapomnianych chwil i mozaika wspomnień. Inicjatywa rozszerza znane powiedzenie o tym, że podróże kształcą – bo te również wychowują.

Młodzież wyjeżdża do Ustronia Morskiego i Sianożęt regularnie od 1999 roku. To w ostatnim miesiącu roku szkolnego odbywają się zajęcia edukacyjne na łonie natury, połączone z atrakcjami rekreacyjno-sportowym i czynnym wypoczynkiem. Zielona szkoła cieszy się olbrzymim powodzeniem wśród uczniów i zyskała już rangę i uznanie w środowisku. Doświadczenie i profesjonalizm w organizacji wycieczek p. Z. Ziai sprawiają, że zarówno młodzi ludzie, jak i ich rodzice są pewni, że to wyjazdy bezpieczne i przynoszące wiele korzyści. Organizator zasłużył sobie na zaufanie. Tym razem służyła pomocą również p. Joanna Maduzia.

W tym roku szkolnym, po tak długiej izolacji w czasie pandemii, wyjazd był jeszcze bardziej oczekiwany niż zwykle. Nauka i dobre towarzystwo nad Morzem Bałtyckim okazały się dobrym sposobem na odreagowanie okresu obostrzeń. Klasa siódma, wychowankowie p. Zosi, wyjechali w komplecie –  21 osób. Dołączyli do tej grupy inni uczniowie, a także kilkoro rodziców (jadą zawsze, jeśli tylko znajdą się wolne miejsca). Zwykle dołącza druga szkoła, tym razem było jednak inaczej.

Wyjazd rozpoczął się od zwiedzania. 29 maja uczestnicy zwiedzili zamek w Malborku – zrobił spore wrażenie – a następnie przez dwa dni podziwiali historyczne zakamarki Gdańska. Płynęli statkiem na Westerplatte, byli w Akwarium i na Helu. A podczas mszy św. w gdańskim kościele otrzymali błogosławieństwo relikwiami Kardynała Stefana Wyszyńskiego – patrona szkoły w Łękach Górnych.

10-dniowy pobyt w Ośrodku Wypoczynkowym „Lazur” w Sianożętach rozpoczął się 1 czerwca, jako prezent na Dzień Dziecka. Serdeczna atmosfera, miła obsługa, komfortowe warunki mieszkaniowe i pyszne posiłki pozwoliły poczuć się jak w domu. Najistotniejsze były jednak piaszczysta plaża i wystarczająco ciepła woda. Uczestnicy mówią, że nigdy nie zapomną szumu fal i cudownych zachodów słońca. Kąpiele w morzu i plażowanie to były codzienne rozrywki, ale do atrakcji zaliczają się również te związane z Kołobrzegiem: rejs statkiem, zwiedzanie rynek starego miasta i bazyliki NMP, wizyta w Muzeum Minerałów i Muzeum Oręża Wojska Polskiego, a także przechadzki po park zdrojowym ze słynną Aleją Zakochanych i po kołobrzeskim molo. Młodzież miała też do dyspozycji krytą pływalnię w Ustroniu Morskim,

W pamięci – i na fotografiach – zostaną też liczne spacery brzegiem morza, chrzest morski, dyskoteki i ogniska, wspólne grillowanie. A także pierwsze porywy serca… Przed powrotem wszyscy mówili jednym głosem: Do zobaczenia za rok. Będzie na co czekać.

Źródło: UM Pilzno

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.