Previous
Next

Dwóch mieszkańców Dębicy zatrzymało nietrzeźwego kierowcę volvo

Właściwa postawa świadków, przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna, który kierował volvo, został zatrzymany przez dwóch mężczyzn. Ponieważ 62-latek nie poddał się badaniu na alkomacie, pobrano od niego krew. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

W sobotę przed godz. 20, dyżurny dębickiej Policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierującego w Dębicy na ulicy Ratuszowej. Kierujący volvo zwrócił uwagę świadków tym, że sprawiał wrażenie nietrzeźwego, a mimo to wsiadł do samochodu i odjechal w rejon ulicy Ratuszowej. Tam jego dalsza podróż została udaremniona przez dwóch mieszkańców Dębicy, którzy poinformowali policjantów o całej sytuacji. Funkcjonariusze ustalili, że kierującym volvo był 62-letni mieszkaniec Dębicy. Od mężczyzny wyraźnie było czuć alkohol, jednak nie poddał się badaniu na alkomacie. Został przewieziony do dębickiego szpitala, gdzie pobrano mu krew do analizy laboratoryjnej.

Jeżeli wyniki potwierdzą, że mężczyzna był nietrzeźwy, wtedy za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

źródło: KPP Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.