Previous
Next

Kraj. Przynętą na jastrzębia były dwa żywe gołębie

Mundurowi z Pyskowic uratowali jastrzębia, na którego zastawiono w lesie pułapkę. Policjanci wypuścili drapieżnika na wolność i zlikwidowali klatkę. Przypominamy, że kłusownictwo jest przestępstwem, z które grozi nawet rok więzienia.

W sobotę policjanci z Pyskowic otrzymali zgłoszenie od strażnika leśnego, który w gminie Rudziniec, obok miejscowości Łącza znalazł specjalnie skonstruowaną klatkę. Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce, potwierdzili zgłoszenie. W pułapkę wpadł młody jastrząb. Jako przynętę wykorzystano dwa żywe gołębie hodowlane. Zniewolony ptak został wypuszczony i wrócił do swojego środowiska. Policjanci poprosili strażaków ochotników z gminy Rudziniec o pomoc w demontażu nielegalnie ustawionej konstrukcji.
Technik kryminalistyki przeprowadził oględziny i zabezpieczył ślady do postępowania, które będzie teraz prowadzone przez pyskowickich stróżów prawa.

Odławianie dzikich ptaków jest zabronione. Już samo posiadanie, wytwarzanie czy wprowadzanie do obrotu narzędzi i urządzeń przeznaczonych do kłusownictwa to przestępstwo, za które grozi grzywna, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku.
Jeśli podczas spaceru w lesie natkniemy się na narzędzia służące do kłusownictwa bądź widzimy kłusowników, prosimy, by informować o każdym takim przypadku Policję lub Straż Leśną. Można również przesyłać tego typu informacje anonimowo, na przykład za pośrednictwem skrzynki „powiadom nas”.
Źródło: Policja.pl

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.