Previous
Next

Kwiatowe jarmarki przyciągnęły tłumy

Dębiczanie licznie stawili się w ostatnią sobotę na Rynku by podziwiać barwne i wonne kwiaty oraz krzewy. Można było też wziąć udział pleceniu wianków i robieniu budek dla pszczół. Nie zabrakło także sprzedawców swojskiego jadła i antyków.

Po zimowej przerwie wróciły Jarmarki Twórczości Ludowej, Rzemiosła i Rękodzieła oraz „Dembicka Giełda Staroci”. Pierwsze wydanie wydarzenia w tym roku zostało rozbudowane o Festiwal Kwiatów.

Płyta Rynku przerodziła się w barwny plac wypełniony kwiatami ogrodowymi i balkonowymi oraz krzewami. W ramach imprezy prowadzone były warsztaty plecenia wianków i florystyki oraz robienia budek dla pszczół. Na najmłodszych czekały dmuchańce oraz zabawy z DJ SID-em. Nie brakowało także konkursów z kwietnymi nagrodami.

Mieszkańcy Dębicy oblegali też stoiska ze swojskim pieczywem, produktami z mleka owczego i koziego, a także miodami i ziołami. Sporym zainteresowaniem cieszyły się też stragany z monetami, książkami, zegarami czy porcelaną.

Wydarzenie wspólnie zorganizowali: Miasto Dębica, Stowarzyszenie Zielona Dębica, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz PWD Zgrana Paka działające w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy.


źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.