Previous
Next
Previous
Next

Powiatowy Piknik Militarny uczcił Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

default

Prezentacja ciężkiego sprzętu wojskowego i uzbrojenia, turnieje strzeleckie, saperskie, tradycyjna wojskowa grochówka dla wszystkich uczestników, dmuchańce, malowanie twarzy i balony dla dzieci, koncerty muzyczne na scenie, a podczas finału imprezy – pokaz fajerwerków. Tak wyglądały powiatowe obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, czyli Powiatowy Piknik Militarny w Dębicy pod honorowymi patronatami Ministra Obrony Narodowej oraz Wojewody Podkarpackiego.

Huczne wydarzenie odbyło się na obiektach sportowych Zespołu Szkół zawodowych nr 1 w Dębicy. Piknik oficjalnie rozpoczęto, przy udziale wysokich rangą żołnierzy Wojska Polskiego, od odegrania hymnu państwowego i uroczystego podniesienia flagi państwowej na maszt.

Wszystkich przybyłych powitał Starosta Powiatu Dębickiego Piotr Chęciek. Ważnym punktem części oficjalnej było wręczenie odznaczeń i patentów oficerskich, a także rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu o Armii Krajowej i Żołnierzach Wyklętych.

Całemu piknikowi towarzyszyła dobra zabawa. Jedną z atrakcji był turniej strzelecki na strzelnicy pneumatycznej w „Mechaniku”. Jego zwycięzcami zostali:

  • w kategorii szkoła podstawowa – Patryk Mazur (I miejsce), Michalina Kubik (II miejsce), Weronika Żmuda (III miejsce);
  • szkoła średnia – Olaf Krzemiński (I), Laura Berka (II), Daria Berka (III);
  • dorośli – Mirosław Sajdek (I), Józef Dybowski (II), Sebastian Jarosz (III).  

Na scenie można było zobaczyć koncerty #GrupyŁączyNasTalent oraz zespołów damianKa i Monogram wraz z Bogdanem Cieślą. Swoje muzyczne uzdolnienia prezentowali także laureaci Festiwalu Pieśni Patriotycznej Obojga Narodów. Powiatową imprezę na stadionie „Mechanika” zakończył pokaz fajerwerków.

źródło: Powiat Dębicki

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.