Previous
Next

Wybuch w Zawadzie

Wczoraj w jednym z gospodarstw w Zawadzie doszło do wybuchu mieszaniny acetylenowo powietrznej. Na miejsce zostały wezwane jednostki PSP z Dębicy, OSP z Zawady oraz pogotowie ratunkowe. Jak informuje rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej bryg. Jacek Pawłowski do zdarzenia doszło podczas prac spawalniczych.

„Podczas prowadzenia prac spawalniczych w gospodarstwie na zewnątrz budynku doszło do wycieku substancji palnej, która w kontakcie z powietrzem stała się mieszanką wybuchową i wówczas nastąpiła eksplozja. Uszkodzona została maska spawalnicza osoby wykonującej spawanie. Na miejsce wypadku wezwane zostało pogotowie ratunkowe, które osobie udzieliło pierwszej pomocy” – informuje  bryg.  Jacek Pawłowski, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy.

Ze wstępnych informacji wynika, że nie doszło do zniszczeń mienia. Wybuch mógł też zostać spowodowany obecnością w pobliżu miejsca spawania innej cieczy, która po wymieszaniu z acetylenem mogła spowodować eksplozję.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.