Previous
Next

Młodzież z seniorami czyta „Nad Niemnem”

Przedstawiciele Szkolnego Wolontariatu Publicznej Szkoły Podstawowej w Nagawczynie  z klasy VII Weronika Pacocha, Oliwia Goc – Kuczyńska, Aleksandra Cyrulik, Filip Kędzior, Arkadiusz Myszkowski, Patrycja Radoń wraz z opiekunami Panią Beatą Mądro oraz Agatą Wiater mieli przyjemność gościć Dziennym Domu Seniora Gminy Dębica w Kochanówce, gdzie wspólnie z Seniorami czytali wybrane fragmenty powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej w ramach tegorocznej edycji ogólnopolskiej  akcji Narodowe Czytanie promującej piękno polskiej literatury narodowej.

Wspólne czytanie, słodki poczęstunek przygotowany przez Seniorów oraz międzypokoleniowe śpiewanie przyczyniło się do wspólnej integracji, rozmów, żartów i ciepłych relacji.
Zarówno Seniorzy jak i Wolontariusze nie kryli zadowolenia z uczestnictwa we wspólnej akcji, a wzajemna sympatia zaowocowała podjęciem decyzji o podjęciu długoplanowej współpracy.

Międzypokoleniowa integracja  umożliwia wymianę wiedzy i doświadczeń między różnymi grupami wiekowymi, co  prowadzi do wzrostu i rozwoju społeczeństwa jako całości.
Starsi mają bogate doświadczenie życiowe, które może być przekazywane młodszym pokoleniom, a młodsze pokolenia mogą wnosić nowe spojrzenie i innowacyjne pomysły.

Dobre relacje między różnymi grupami wiekowymi mogą prowadzić do większej solidarności społecznej, wzajemnej pomocy i lepszego zrozumienia potrzeb i aspiracji różnych grup.

źródło: UG Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.