MAKDOR rozpoczął budowę fabryki - ZDJĘCIA - ziemiadebicka.pl

MAKDOR rozpoczął budowę fabryki – ZDJĘCIA


6 kwietnia 2018 roku na Podstrefie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Europark Mielec w Pustkowie Strachowie odbyły się uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej fabryki firmy Makdor.

Dla przypomnienia, firma Makdor 14 listopada 2017 r. w Kancelarii Notarialnej Wojciecha Królikowskiego podpisała akt notarialny z Gminą Dębica. Przedmiotem podpisanego aktu notarialnego było przeniesienie własności niezabudowanej działki o powierzchni 1,0001 ha, położonej w Podstrefie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Pustkowie – Strachowie. Działka została sprzedana za kwotę 256 tys. zł. netto.
Makdor Spółka z o.o., Spółka komandytowa z siedzibą w Mazańcowicach to kolejna firma, która buduje swoją fabrykę na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec Podstrefa Dębica w miejscowości Pustków-Strachów.


MAKDOR jest firmą rodzinną powstałą w wyniku przekształceń BOTES Sp. z o.o. założonej w 1990 roku. Siedzibą są Mazańcowice koło Bielska-Białej. Na przestrzeni minionych 25 lat byli obecni w różnych obszarach działalności gospodarczej, ale w końcowym efekcie głównym obszarem działania stała się produkcja taśm opakowaniowych z poliestru. Taśmy poliestrowe PET mają zastosowanie w przemyśle ciężkim. Bardzo dobrze sprawdzają się w zabezpieczaniu towarów w czasie składowania. Stosuje się je w magazynach, sklepach, pakowaniu różnej wielkości towarów. Ze względu na swoją wysoką wytrzymałość i najwyższą jakość mogą być bardzo długi czas przechowywane nawet w najtrudniejszych warunkach. Promieniowanie UV czy oddziaływanie na nie środków chemicznych nie mają wpływu na ich parametry. Dzięki temu, że są wodoodporne, nie gniją nie zmieniają kształtu, ani nie rdzewieją.
Firma planuje uruchomienie działalności i zatrudnienie pracowników docelowo w 2018 r. W pierwszym etapie planuje zatrudnić 15 osób a w dalszych etapach rozwoju kolejne 30.

źródło: Gmina Dębica