Previous
Next
Previous
Next

Grabińskie specjały na dożynkach powiatowych

grabinyProziaki, sernik znad Wisłoki, swojskie sery, napój miętowo-imbirowy, nalewki to tylko cześć specjałów jakie przygotowały na dożynki powiatowe panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Grabinach.

Podczas tegorocznych dożynek pogoda nie była zbyt łaskawa. Deszcz, wiatr i niska temperatura sprawiły, że w dożynkach wzięło udział zdecydowanie mniej osób niż w roku ubiegłym. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. o godz. 12.30 w kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy której przewodniczył ks. Dobosz. Po mszy poczty sztandarowe oraz delegacje z wieńcami przemszerowały na obiekty ZSZ nr 1 w Dębicy gdzie o godz. 15.00 miało miejsce oficjalne rozpoczęcie dożynek z udziałem władz powiatowych, miejskich i gminnych. Po części oficjalnej odbywały się gry, zabawy, konkursy oraz degustacja potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich.
Do udziału w tegorocznych dożynkach z dużą starannością przygotowały się panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Grabinach. Przygotowane przez nie specjały bardzo smakowały m.in. goszczącym w Dębicy w ramach wspierania kampanii wyborczej na senatora przedstawicielom Solidarnej Polski: Beacie Kępie oraz Kazimierzowi Ziobro. Szczególnie smakowały im proziaki przygotowane przez Marię Kaźmierską. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się nalewki domowej roboty jak również chleb z swojskim smalcem oraz słodkie wypieki.
Za tydzień 7-8 września Koło Gospodyń Wiejskich w Grabinach weźmie udział w Święcie Ziemniaka
(set)

 

Koło Gospodyń Wiejskich w Grabinach działa od 2009 r. Założone zostało pierwotnie pod nazwą Towarzystwo Kulturalno-Gospodarcze w Grabinach, później przemianowane na KGW. Głownym założeniem działalności koła jest integracja środowiska lokalnego. Panie systematycznie spotykają się we wtorki i czwartki w Domu Ludowym w Grabinach. Organizują warsztaty i pokazy kulinarne, kursy komputerowe z podstawowej obsługi komputera, szkolenia z korzystania z internetu dla początkujących, zajęcia aerobiku, zajęcia origami, warsztaty wykonywania ozdób świątecznych.
W kole działają: Maria Kaźmierska, Lidia Mitoraj, Małgorzata Srebro, Teresa Piątek, Małgorzata Krzystyniak, Michalina Kowalczyk, Renata Jędrzejczyk, Zenona Michoń, Elżbieta Mikoś, Halina Wrona, Magda Zaborowska, Kasia Drobot.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.