Previous
Next
Previous
Next

Franciszek Kuźma. Mamy już ponad 600 podpisów

IMG_9584
Ponad 600 podpisów zebrali zwolennicy odwołania Józefa Chudego ze stanowiska wójta gminy Czarna

Udało nam się zebrać już ponad 600 podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum odwołującego Józefa Chudego ze stanowiska – mówi Franciszek Kuźma, pełnomocnik do spraw zbierania podpisów. Mój telefon dzwoni praktycznie każdego dnia. Jeżdżę po całej gminie do osób, które chcę podpisać się na liście.
Członkowie Komitetu Referendalnego uruchomili specjalny numer telefonu pod który mogą dzwonić wszyscy ci, którzy chcą podpisać się pod wnioskiem o odwołanie wójta gminy Czarna Józefa Chudego. Jego numer to 798 42 99 89.
Przejechałem już wiele kilometrów docierając do ludzi, którzy składają podpisy na liście. Ale czasem bywa tak,  że dzwonią do osoby a po przyjeździe chcą  tylko zobaczyć listę i sprawdzić kto się podpisał – mówi Kuźma. Nie ma takiej możliwości. Do osób, które  mnie zapraszają przyjeżdżam z czystą listą. Jeżeli chcą się podpisać, podpisują, jeżeli chcą zobaczyć podpisy innych są srodze zawiedzeni.
Kuźma zdaje sobie sprawę, że są to zwolennicy obecnych władz.
Dla wielu może to być szokiem, że władza w gminie może się zmienić – dodaje Kuźma.  Sołtysi w wielu miejscowościach właśnie obchodzą mieszkańców z nakazami płatniczymi. Są w każdym domu. Na pewno nie są naszymi zwolennikami. A przecież oni żyją z podatków ludzi, każdy z nich ma prowizję za pobrany podatek. To kilka tysięcy złotych rocznie. Powinni służyć ludziom. Przecież widzą w jakiej biedzie żyje wielu mieszkańców ich gminy. I mogą z tym tak spokojnie żyć?
Kuźma jest zadowolony z dotychczasowego wyniku.
Na dziś mam ponad 600 podpisów. Oprócz mnie zbiera podpisy jeszcze kilka osób – dodaje Kuźma. Mamy jeszcze blisko dwa tygodnie aby zebrać ich 1032.
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.