Previous
Next
Previous
Next

Senator Zdzisław Pupa. Jeśli Chudy przegra referendum i tak zostanie komisarzem w gminie Czarna

pupaJeżeli w gminie Czarna zostanie przeprowadzone referendum i wójt Józef Chudy zostanie odsunięty do władzy i tak zostanie komisarzem wyborczym – mówi senator Zdzisław Pupa. To co dzieje się w tej gminie jest bacznie obserwowane przez obecną władzę i nie dopuści ona do utraty tej gminy.
Pupa wyjaśnia powody i mechanizmy ewentualnych wydarzeń w gminie Czarna.
Utrata władzy w gminie Czarna to byłby policzek dla obecnie rządzącego w kraju układu PO-PSL – mówi Zdzisław Pupa. A przecież Józef Chudy to człowiek PSL, bardzo dobry znajomy byłego wiceministra Jana Burego. W razie wygranego przez opozycję referendum nie odbędą się wybory na wójta, ale premier wyznaczy komisarza, którego wskaże wojewoda. Władza w urzędzie wojewódzkim należy do obecnej koalicji PO-PSL. Z tego co wiem jeśli Chudego odwołają w referendum zostanie powołany na komisarza i zostanie na stanowisku. Będzie to taka sama sytuacja jak w przypadku Warszawy – tam też zapowiadano, że jeżeli Hannna Gronkiewicz – Walz zostanie odwołana to premier powoła ją na komisarza. Podobne schemat szykowany jest w gminie Czarna. Chudy, jeśli zostanie odwołany w referendum, i tak zostanie na swoim stanowisku.
Słowa senatora Zdzisława Pupy potwierdza Stanisław Ożóg, prezes Zarządu Okręgowego PiS w Rzeszowie.
Ta władza nie może sobie pozwolić na tak spektakularną klęskę jak utrata władzy nawet w tak małej gminie jak Czarna – mówi Stanisław Ożóg. Wiem, że w roku wyborczym zrobi wszystko aby utrzymać się w samorządach, tym bardziej że z pozycji urzędującego wójta łatwiej jest prowadzić kampanię wyborczą i utrzymać się na stanowisku. Odwołany wójt zostanie powołany na komisarza, aby utrzymać władzę w tej gminie.
Obaj politycy doceniają działania opozycji, która od kilku tygodni zbiera podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum odwołującego wójta gminy Czarna Józefa Chudego.
Znam styl rządów wójta Chudego w tej gminie i nie jestem zaskoczony działaniami opozycji – mówi Zdzisław Pupa. To co udało im się osiągnąć w ciągu ostatnich miesięcy zasługuje na szacunek i uznanie. W tej gminie jak w soczewce jest odbita polityka obecnie rządzącego układu PO-PSL w kraju – zadłużanie, brak wizji rozwoju, rozpaczliwa próba utrzymania władzy. Ludzie zaczynają dostrzegać, że pod tymi rządami nie czeka ich lepsza przyszłość i chcą zmian. Taką szansę będą mieć już za kilka miesięcy, jesienią tego roku. Do tego czasu Chudy w taki czy inny sposób pozostanie u sterów rządów w gminie Czarna – dodaje senator.

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.