Previous
Next
Previous
Next

Nowa sekretarka wójta Rokosza

Tunezja 023Od początku kwietnia pracę w Urzędzie Gminy Dębica rozpocznie Bernadette Omiusnako. Będzie sekretarką wójta gminy Stanisława Rokosza. Pani Bernadette pochodzi z Maroka, ale ma polskich przodków. Kilka tygodni temu wróciła do kraju swojego dziadka i zamieszkała w Pustkowie Osiedlu.
Dziadek pani Omiusnako, Jan Orzech, pochodził z Brzeźnicy i podczas drugiej wojny światowej poznał jej babcię gdy po klęsce Francji wraz z setkami sobie podobnych żołnierzy przedostał się do Afryki Północnej. Nie został tam jednak na stałe, ale zaciągnął się na jeden z angielskich statków i tam służył przez kilka lat. Złamał jednak serce babci pani Bernadette ale niestety potem słuch o nim zaginął.
Z tego co udało się nam ustalić był marynarzem na jednym ze statków konwoju PQ17. Jego okręt trafiony niemiecką torpedą zatonął i cała załoga poszła na dno – mówi wójt gminy Dębica Stanisław Rokosz.
Pani Bernadette całkiem niedawno dowiedziała się o swoim polskim dziadku. Historię o tym opowiedziała jej babcia.
Zadzwoniłam go Urzędu Gminy Dębica i poprosiłam o pomoc w odnalezieniu rodziny dziadka – mówi Bernadette Omiusnako. Szybko udało się odnaleźć żyjących krewnych mojego dziadka i przyjechałam tu na spotkanie z rodziną. Spotkałam się również z panem wójtem gminy Stanisławem Rokoszem. Zapytał mnie czy nie zechciałabym pracować w urzędzie na stanowisku sekretarki. Zgodziłam się.
Pani Bernadette ukończyła germanistykę i anglistykę w Oxfordzie. Świetnie też posługuje się kilkoma narzeczami afrykańskimi, ale kompletnie nie zna języka polskiego. Rokosz nie robi z tego problemu.
Jesteśmy w końcu w Unii Europejskiej i język angielski jest coraz bardziej popularnym. Poza tym myślę, że pani Bernadette szybko nauczy się naszego języka – dodaje wójt gminy Dębica.
Pani Bernadette swoją pracę zaczyna od początku kwietnia

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.