Previous
Next
Previous
Next

Sprawca kradzieży usłyszał zarzuty

police1Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu dębickiej komendy ustalili sprawcę kilku kradzieży na terenie Dębicy. Mężczyzna ukradł przedmioty o łącznej wartości ponad 6 tys. złotych. Swoją przestępczą działalność prowadził podczas przerwy w odbywaniu kary pozbawienia wolności. 
Pierwsze zgłoszenie dotyczące kradzieży miało miejsce 30 października 2013 roku na ulicy Mościckiego w Dębicy. Łupem złodzieja padł wtedy aparat fotograficzny oraz kilka sztuk kluczy. Zgłaszający wycenił straty na kwotę około 3,500 zł. Kolejna kradzież odnotowana została 7 listopada na terenie Dębickich Zakładów Komunalnych na ulicy Rzeszowskiej. Według zgłoszenia złodziej ukradł notebooka wartości 1200zł. Po raz ostatni sprawca kradzieży zaatakował dzień później 8 listopada. Tym razem z jednej z firm przy ulicy Sandomierskiej złodziej skradł laptopa o wartości 1500zł.
Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ustalili sprawcę popełnionych przestępstw. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Lublina. Kolejne czynności policjantów ujawniły, że zatrzymany mężczyzna kradzieży dopuszczał się podczas przerwy w odbywaniu kary pozbawienia wolności.
Mężczyźnie przedstawiono zarzuty, do których się przyznał. Podczas prowadzonego postępowania ustalono, że mieszkaniec Lublina kradł także w innych miastach Podkarpacia. Zatrzymany mężczyzna odbywa karę pozbawienia wolności do roku 2022.
 
Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.