Previous
Next
Previous
Next

Wokalne sukcesy brzosteckiego rodzeństwa

fot_004Dziesięcioletnia Ania Lemek i sześcioletni Bartek Lemek z Brzostku są rodzeństwem bardzo uzdolnionym muzycznie. Obydwoje uczestniczą w zajęciach wokalnych w Domu Kultury w Brzostku prowadzonych przez Paulinę Ziębę.

Początkiem marca b.r. dzieci wzięły udział w XVI Przeglądzie Wokalistów i Zespołów „Śpiewam, bo lubię”, który odbył się w Domu Kultury „Śnieżka” w Dębicy i stanowił eliminacje powiatowe do XXIV Przeglądu Piosenki „Śpiewaj Razem z Nami” w Przemyślu, będącego konkursem finałowym o randze wojewódzkiej.Na przesłuchaniu w Dębicy rodzeństwo zakwalifikowało się do finału w gronie siedmiu nominowanych w najmłodszej kategorii wiekowej (Bartek – sześciolatek z Przedszkola w Brzostku, zaś Ania – uczennica III klas Szkoły Podstawowej w Brzostku). Widać swym talentem wokalnym oczarowali jurorów, bowiem poziom był niezwykle wysoki i duża ilość uczestników z całego powiatu dębickiego. Już ten fakt był dla nich, niewątpliwie, dużym sukcesem. Warto dodać, iż w tych eliminacjach brała udział również jeszcze jedna uczestniczka warsztatów wokalnych Gabriela Traciłowska startująca w kategorii uczniów szkół średnich.

Natomiast utalentowane rodzeństwo znakomicie się spisało również na przesłuchaniach finałowych XXIV Festiwalu Piosenki „
Śpiewaj Razem z Nami”, które odbyły się końcem marca w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Na uwagę zasługuje fakt, że zaledwie sześcioletni Bartek otrzymał w tym finale zaszczytne wyróżnienie. Tak wysoka klasyfikacja dziecka, które stawia dopiero pierwsze kroki na scenie jest na pewno olbrzymim osiągnięciem w tej dziedzinie artystycznej i świadczy o jego niezwykłych zdolnościach.
Zarówno Ani i Bartkowi, jak i ich rodzicom, serdecznie gratulujemy znaczących osiągnięć na szczeblu powiatowym i wojewódzkim, życzymy kolejnych sukcesów artystycznych oraz dalszego rozwoju ich niezaprzeczalnego talentu.
źródło.www.Brzostek.pl

E.M.

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.