Previous
Next
Previous
Next

Marek Rączka. Wał na Zawierzbiu będzie jeszcze stał jakiś czas, ale będzie rozebrany

IMG_3328Wał na terenie byłej betoniarni na Zawierzbiu będzie jeszcze stał jakiś czas, ale jest przeznaczony do rozbiórki. -Powstał w trybie awaryjnym i na jego miejscu powstanie nowy – zapewnia Marek Rączka, wójt gminy Żyraków.
Chodzi o 90 metrów wału który został wybudowany w ubiegłym tygodniu. Co prawda woda, nie dosięgła nawet jego podstawy, ale gdyby fala powodziowa była większa ocaliłby Zawierzbie.
Ten wał stoi na miejscu planowanego wału, który zostanie wybudowany już zgodnie z zasadami sztuki budowlanej – mówi Marek Rączka. On powstał w trybie awaryjnym i spełniłby swoje zadanie, gdyby fala powodziowa na Wisłoce była większa.
Obecnie na jednym odcinku trwa budowa śluzy, która będzie częścią nowego wału.
Poprosiłem wykonawcę inwestycji, aby rozebrano pod potrzeby budowy tylko część tego wału awaryjnego – dodaje Marek Rączka. Reszta może okazać się potrzebna gdyby silne opady znów pojawiły się w dorzeczu Wisłoki. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, ale w sytuacji zagrożenia ten wał prowizoryczny może uratować wiele domów.
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.