Previous
Next
Previous
Next

Bieganiem świętowali święto Pilzna

0000000000000Około 1300 osób wzięło udział w rodzinnym Dniu Dziecka odbywającym się na obiektach „Orlika” w Pilźnie. Głównym punktem programu był bieg na dystansie 660 metrów zorganizowany z okazji 660. rocznicy lokacji Pilzna.
Organizatorzy mieli najwyraźniej nosa przekładając imprezę z 1 na 8 czerwca. W efekcie zamiast niskiej temperatury i siąpiącego deszczu mieli upał i słońce, a w ślad za tym mnóstwo chętnych do wspólnej zabawy. Do biegu jubileuszowego zgłosiło się 300 osób, a najmłodszy jego uczestnik miał 3 lata. Do rywalizacji stanęła także Ewa Gołębiowska, Burmistrz Pilzna, która zajęła w swojej kategorii ex aquo III miejsce.
W trakcie całej imprezy, która zaczęła się ok. g. 1`4 i trwała aż do g. 20, atrakcji nie brakowało. Chętni stanęli do biegu przebierańców dla zdrowia, śmiechu i zabaw, było przeciąganie liny, rzut beretem, rywalizacja w mini-piłce nożnej oraz pokazy straży pożarnej. Przez cały dzień dzieci mogły korzystać z dmuchanego zamku i zjeżdżalni, przejażdżki konnej  oraz liczyć na darmową watę cukrową i wspólne grillowanie.
Festyn był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.
wyniki biegu:
Na podium(w swoich kategoriach wiekowych) stanęli:
I miejsce; Piotr Traciłowski, Nikola Gąsior, Kacper Baran, Natalia Witek, Czyjt Łukasz, Daria Jarosz, Maciej Poznański, Dominika Sierżęga, Marcin Boroń, Katarzyna Traciłowska, Grzegorz Łukasik, Angelika Lesiak, Katarzyna Kubas, Ireneusz Czyjt, Katarzyna Janiga, Ryszard Tragarz, Halina Kapała.
II miejsce; Grzegorz Proszowski, Izabela Rycharska, Wojciech Traciłowski, Anna Cierczek, Patryk Pietruszka, Weronika Jurek, Dominik Traciłowski, Izabela Świerczek, Mateusz Cichowski, Lidia Głaz, Ireneusz Podgórski, Anna Cichowska, Martin Niss, Katarzyna Ciecieręga, Krzysztof Zięba, Katarzyna Fijołek.
III miejsce; Jakub Krawiec, Karolina Babicz, Piotr Gągała, Martyna Poznańska, Karol Babicz, Paulina Miśkiewicz, Maciej Bryk, Emilia Cierczek, Szczepan Przybyło, Paulina Papiernik, Marcin Łępa, Kamila Gołębiowska, Waldemar Papiernik, Jolanta Sztorc, Andrzej Fijołek, Ewa Gołębiowska.
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.