Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Diecezja tarnowska podziękuje za kanonizację św. Jana Pawła II

swietorodzin_plakatRodzinne konkursy, loteria fantowa, koncerty, gry i zabawy dla najmłodszych – tak zapowiada się Święto Rodziny i Caritas w Starym Sączu. Głównym wydarzeniem będzie Msza św. na Ołtarzu Papieskim pod przewodnictwem abp. Józefa Michalika, metropolity przemyskiego. Podczas uroczystości w sobotę, 14 czerwca, diecezja tarnowska będzie dziękować za kanonizację Jana Pawła II.
„Zapraszam Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, do jak najliczniejszego udziału w naszym diecezjalnym dziękczynieniu w Starym Sączu. Zapraszam szczególnie całe rodziny, dla których został przygotowany tradycyjny już festyn rodzinny połączony jak zwykle z wieloma atrakcjami dla dzieci, młodzieży i starszych” – napisał biskup tarnowski Andrzej Jeż w specjalnym komunikacie, czytanym w kościołach diecezji.
Do Starego Sącza przyjadą też wolontariusze i darczyńcy Caritas Diecezji Tarnowskiej. 104 osoby otrzymają statuetki „Misericors” (Miłosierny Sercem).
Wspólne świętowanie rozpocznie się o godzinie 11.00, uroczystą Mszą św. Będzie jej przewodniczyć abp. Józef Michalik. Eucharystię będą koncelebrować biskup tarnowski Andrzej Jeż, biskupi pomocniczy i kapłani.
Podczas liturgii zaśpiewają Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” z Tarnowa, Chłopięcy Chór Katedralny „Pueri Cantores Tarnovienses” z Tarnowa, Chór Mieszany „Canticum Jubilaeum” z Limanowej. Zagra też Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza.
„Podczas uroczystości kanonizacyjnych papież Franciszek mówił w homilii o Janie Pawle II – jako papieżu rodziny. Uroczystości z udziałem rodzin będą diecezjalnym dziękczynieniem za nowego świętego. Będziemy też obchodzić 15. rocznicę obecności papieża w Starym Sączu, który kanonizował bł. Kingę. Warto w najbliższą sobotę przyjechać pod Papieski Ołtarz, by razem z nami świętować i przypomnieć sobie co mówił do rodzin św. Jan Paweł II” – podkreśla ks. dr Jan Banach, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.
Po Mszy, około godziny 13.00 rozpocznie się festyn rodzinny. Wystąpią m.in. kapela góralska Ciupaga, zespół tarnowskich kapłanów KEREM i Teatr Pinokio. Będzie też loteria fantowa z cennymi nagrodami i konkurs o św. Janie Pawle II. Natomiast o godzinie 18.00 zagra gwiazda festynu – zespół Skaldowie.
Tymczasem w Domu Pielgrzyma Opoka w Starym Sączu odbędzie się seminarium dla rodzin „O kondycji rodzin w Małopolsce w kontekście nauki Jana Pawła II”.
Organizatorami uroczystości są : Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej, Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu i Kuria Diecezjalna w Tarnowie.
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Marszałka Województwa Małopolskiego.
Wydarzenie wspierają również samorządy lokalne: Burmistrz Starego Sącza, Starosta Nowosądecki, Prezydent Nowego Sącza, Wójt Gminy Grybów, Burmistrz miasta Limanowa.
Ewa Biedroń
 
 
 
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.