Previous
Next

A4 Dębica Tarnów przejezdna w październiku

A4 Dębica Tarnów
Na A4 Dębica – Tarnów trwają prace bitumiczne. Na dużej części trasy leży już warstwa ścieralna, czyli ta, po której docelowo będziemy jeździć.

Odcinek Tarnów – Dębica (35 km) budowało pierwotnie konsorcjum firm Hydrobudowa i SIAC. Pod koniec lipca 2012 roku GDDKiA zerwała kontrakt z tymi wykonawcami, zaawansowanie robót wynosiło wtedy niespełna 50 procent. W maju 2013 podpisano natomiast nowa umowę z konsorcjum firm Heilit i Budimex.
Obecnie całościowo zaawansowanie robót na kontrakcie szacowane jest na 75 procent. GDDKiA zapowiada, że ruch na tym odcinku zostanie puszczony w październiku. Jednak wykonawca zaznacza, ze prace w otoczeniu A4 potrwają nawet do połowy 2015 roku.
Na przełomie września i października roku kierowcy dostaną do użytku cały 35 kilometrowy odcinek autostrady, tym samym bez przeszkód autostradą pojedziemy z Dębicy do Krakowa. A4 będzie stanowiła nieprzerwany ciąg od Rzeszowa do granicy z Niemcami.
Autostradą będziemy jechać bez przeszkód oprócz estakady nad Wisłoką liczącej sobie 1300 metrów. Na estakadzie ruch będzie odbywał się tylko po jednej nitce. Kierowcy tymczasowo będą musieli zadowolić się tylko dwoma pasami, po jednym w każdym kierunku.
Wynika to z komplikacji przy realizacji tego obiektu. Poprzedni wykonawca nie zabezpieczył go odpowiedni i obecnie drogowcy musieli wdrożyć tam plan naprawczy wydłużający realizacje. Jak deklaruje jednak konsorcjum realizujące budowę, to przewężenie będzie niemal niezauważalne dla kierowców i spowoduje tylko konieczność zdjęcia nogi z gazu na odcinku niespełna 1,5 km.
HR
Fot.
Na A4 Dębica – Tarnów trwają prace bitumiczne. Na dużej części trasy leży już warstwa ścieralna, czyli ta, po której docelowo będziemy jeździć.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.