Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

ZAKOŃCZENIE INWESTYCJI WODNO-KANALIZACYJNYCH ORAZ FESTYN RODZINNY „Pożegnanie lata”

fotka wod kanW niedzielę 21 września 2014r. na stadionie w Podgrodziu nastąpiło Zakończenie Inwestycji Wodno – Kanalizacyjnych połączone z Festynem Rodzinnym „Pożegnanie Lata”. Imprezę rozpoczął Koncert Orkiestry Dętej i pokazy taneczne Zespołu Mażoretek. Następnie przeprowadzony został Konkurs Piosenki Turystycznej promującej walory turystyczne naszego Regionu – skierowany do solistów ze szkół gimnazjalnych. Spośród uczestników Jury w składzie: Bronisława Pasik, Aleksandra Boro oraz Kamil Nowicki wyłoniło zwycięzców:
I miejsce Jowita Nykiel
II miejsce Agnieszka Marć
III miejsce Kamila Prus
Zwycięzcy konkursu otrzymali cenne nagrody, a pozostali wykonawcy nagrody pocieszenia. Po konkursie Przewodniczący Rady Gminy Pan Piotr Żybura powitał zgromadzonych Gości. Po oficjalnym powitaniu reprezentanci mieszkańców terenów objętych inwestycjami pożegnali wraz z Wójtem Stanisławem Rokoszem stare systemy kanalizacyjne w postaci wywiezienia na taczkach popularnej niegdyś „wygódki”. Następnie symbolicznie zostały podpięte i uruchomione nowe instalacje. Wójt odkręcił zawór i woda popłynęła w 3 strony Gminy: na Stobierną i Stasiówkę, Latoszyn i Gumniska oraz do Braciejowej. Po oficjalnym otwarciu Wójt Stanisław Rokosz podziękował wszystkim wykonawcom i podwykonawcom zaangażowanym w inwestycje.
Po podziękowaniach przyszedł czas na część artystyczną, podczas której zaprezentowały się dzieci z Zespołu Tanecznego „Pasja” oraz grupa „Monster Kids”, która zaprezentowała pokaz Hip Hopowy z elementami break danc’u. Ponadto wystąpiła grupa akrobatyczno – taneczna BWG (Born without gravity) z Sędziszowa Młp. W ramach imprezy odbył się również konkurs pod hasłem „Rolnik zawód niebezpieczny – pracuj bezpiecznie. Nie daj się wkręcić i zabezpiecz się przed upadkiem” zorganizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny Rzeszów Punkt Dębica. Każdy uczestnik imprezy poprzez prawidłowe wypełnienie karty konkursowej mógł wygrać w drodze losowania atrakcyjne nagrody.
W ramach Festynu zorganizowane zostały stoiska pod nazwą „Letnie Smaki Podkarpacia”, na których wszyscy chętni mogli spróbować różnych rodzajów zupy jarzynowej przygotowanej z produktów Firmy „Mateo” z Dębicy, ponadto Sklep Zielarsko – Medyczny „API – HERBA” z Dębicy serwował herbatki pod różną postacią, natomiast na stoisku z przetworami odbywała się degustacja smakołyków „zamkniętych pod nakrętką”: pysznych dżemów, marmolad, ogóreczków itp. przygotowanych przez Pracownię Artystyczną „Goni Art.” z Gumnisk. Najsłodsze stoisko – z miodami i produktami pszczelarskimi przygotowane zostało przez Gospodarstwo Pszczelarskie „Pszczółka” Państwa Babiczów.
O godzinie 18.00. imprezę uświetnił występ Zespołu InoRos, znanego z programu „Must Be The Music”, zaprezentował dynamiczny folkowo – rockowy koktajl muzyczny z licznymi elementami folkloru góralskiego. Zespól emanujący dużą dawką pozytywnej energii porwał publiczność do tańcai śpiewu. Kulminacyjnym punktem imprezy był koncert Zespołu Bednarek, który rozgrzał publiczność do czerwoności zarażając żywiołowością i energią uruchomił pociąg nie do zatrzymania. Kamil bawiący się muzyką nawiązał fantastyczny kontakt z publicznością i na długo pozostawi w sercach pozytywne emocje.
Szczególne podziękowania należą się naszym Sponsorom dzięki którym impreza nabrała wyjątkowego wymiaru. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i pomoc w organizacji: Zakładowi Robót Wodno Kanalizacyjnych S.C. Jan i Teresa Pieniążek z Gorliczyny, Zakładowi Konserwacji Urządzeń Melioracyjnych „Melios” z Podgrodzia, Przedsiębiorstwu Handlowemu AUTOZBYT z Dębicy oraz Firmie „Trans Południe” z Podgrodzia, Firmie „Mateo” z Dębicy.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.