Previous
Next
Previous
Next

Spotkanie przedwyborcze Bożeny Osocha

Bożena Osocha - kandyduje na wójta gminy Żyraków
Bożena Osocha – kandyduje na wójta gminy Żyraków
W sympatycznej atmosferze w restauracji Millenium w Górze Motycznej odbyło się w dniu 20 października spotkanie przedstawicieli Stowarzyszeń działających na terenie gminy Żyraków. Spotkanie zorganizowała Pani Bożena Osocha, kandydat na Wójta Gminy Żyraków . Zaproszenie przyjęło ponad 70 osób, głównie kobiet, będących przedstawicielami praktycznie każdej miejscowości z terenu gminy. Kandydatka zapowiedziała że spotkanie to jest pierwszym obchodzonym w gminie Żyraków Międzynarodowym Dniem Kobiet Wiejskich, którego uroczystości przypadają na dzień 16 października.
„Niezwykłe to było spotkanie – mówi jedna z uczestniczek – bo tak naprawdę pierwszy raz ktoś pomyślał o nas, zaprosił na wspólne spędzanie czasu, a przede wszystkim wysłuchał naszych obaw, trudności i rozterek. Dlatego też na łamach prasy chcemy wyrazić wdzięczność Pani Bożenie Osocha za to, ze zauważyła nasz trud, nasze zaangażowanie w podejmowaniu działań, także w ramach Stowarzyszeń Kół Gospodyń Wiejskich”.
Przedstawicielki Stowarzyszeń to kobiety aktywne, przedsiębiorcze, energicznie uczestniczące w życiu lokalnym nie tylko na terenie gminy. Ich motywacja do działania może służyć za przykład dla kolejnych pokoleń. Poświęcają swój wolny czas i bezinteresownie podejmują działania i uczestniczą w życiu społecznym swojego regionu.
„Te aktywne kobiety to przede wszystkim matki i żony, które dbają o własną rodzinę. Dobrze wykonywane obowiązki domowe i zawodowe dają gwarancję, że działania przez nie podjęte dla dobra wsi, czy całej gminy są realizowane wzorowo. Ze swej strony chciałabym serdecznie podziękować tym, którzy odpowiedzieli na moje zaproszenie i przybyli na Pierwszy Gminny Międzynarodowy Dzień Kobiet. Jako mieszkanka gminy ,przedstawicielka Koła Gospodyń Wiejskich ,a możliwe za wolą wyborców przyszły Wójt Gminy Żyraków chciałabym, aby ta uroczystość na stałe weszła do kanonu gminnych imprez”.
Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada, Pani Bożena Osocha jest jedyną kobietą
w towarzystwie trzech Panów ubiegających się o fotel Wójta Gminy Żyraków. O tym, czy uda jej się zorganizować kolejne obchody Międzynarodowych Dni Kobiet Wiejskich okaże się niebawem. Spotkanie to pokazało, że w gminie Żyraków jest ogromny potencjał ambitnych kobiet, które są gotowe i otwarte na nowe wyzwania. (ano)

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.