Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Zlot Hufca ZHP Dębica

zlot14_0W weekend 27-28 września 2014 roku w Dębicy i Pilźnie miał miejsce zlot Hufca ZHP Dębica na rozpoczęcie nowego roku harcerskiego i z okazji 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego oraz Szarych Szeregów. Ponad 150 harcerek i harcerzy zjawiło się na starcie, aby wspólnie rozpocząć kolejny rok harcerskiej przygody.
Fabuła tegorocznego zlotu opierała się na detektywistycznych historiach. Zlot rozpoczął się w sobotę grą, podczas której harcerze musieli rozwiązać pewną zagadkę. Zuchy poszukiwały zaginionego psa, który wabił się Kropeczka, zaś harcerze, harcerze starsi i wędrownicy przyjrzeli się bliżej sprawie zaginięcia pewnej harcerki – Baśki. Młodzi detektywi świetnie poradzili sobie z czekającymi na trasie gry zadaniami. Pomogły im w tym na pewno detektywistyczne rekwizyty jak kapelusze, płaszcze, lupy, mapy oraz napotkane ślady. Po zakończeniu gry miejskiej harcerze przejechali do szkoły w Pilźnie, gdzie odbywała się dalsza część zlotu.
W programie przygotowano między innymi Jarmark Różności, podczas którego każda drużyna zaprezentowała stoisko związane z zainteresowaniami swoich harcerzy. Po jarmarku odbył się blok zajęć programowych prowadzonych przez zaproszonych gości. Na specjalne zaproszenie zajęcia dla harcerzy przeprowadzili: instruktorka zumby, instruktor karate, straż pożarna, wizażystka, wojowie z grodu słowiańskiego ze Stobiernej. Podczas tego bloku programowego odbyły się także zajęcia instruktażowe ze strzelania z wiatrówek oraz postępowania w sytuacjach zagrożeń. Wieczorem młodsi uczestniczyli w kursie detektywistycznym, a starsi w paradzie oszustów. Była także możliwość wzięcia udziału w grze terenowej.
Następnego dnia po Mszy Świętej odbył się apel inaugurujący nowy rok harcerski, podczas którego ogłoszono wyniki zlotowej rywalizacji drużyn. I miejsce zajęła 16 Drużyna Wędrownicza „Awers” z I LO, II miejsce 12 Dębicka Drużyna Starszoharcerska „Groń” z MG nr 2, a III miejsce 7 Drużyna Harcerska „Nieprzemakalni” z SP nr 9. Dodatkowo, ogłoszone zostały wyniki hufcowej kategoryzacji drużyn za rok 2013/2014. Rok harcerski w Hufcu ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów został oficjalnie rozpoczęty.
Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Wsparcia finansowego udzieliła także firma IBM Polska Sp. z o.o. poprzez przyznany grant. Komenda Hufca ZHP Dębica dziękuje kadrze Hufca ZHP Ziemi Pilźnieńskiej za udzielone wsparcie organizacyjne.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.