Previous
Next
Previous
Next

Kandydat na prezydenta Polski – Andrzej Duda ponownie w Dębicy

Andrzej Duda – europoseł i kandydat PiS na prezydenta Polski w tegorocznych wyborach już po raz czwarty odwiedził nasze miasto. Na spotkaniu z radnymi z powiatu dębickiego 18 stycznia w Biurze Poselskim Posła na Sejm RP Jana Warzechy przedstawił program wyborczy i swoją wizję odbudowy Polski. Podkreślał, opiera się ona przede wszystkim na rozwoju przemysłu.
Kandydat PiS nie zawahał się ocenić, w jak ciężkiej sytuacji jest aktualnie Polska. – Nasz kraj od 7 lat rządów PO-PSL znajduje się na równi pochyłej, stacza się – alarmował europoseł. – Ludzie młodzi wyjeżdżają za pracą, ponad 80 % maturzystów twierdzi, że nie widzi swojej przyszłości w Polsce!
Duda odwołał się także do ostatnich protestów górników, zachowania rządu oraz prezydenta, który odciął się od całej sprawy. Jak mówił, ta fatalna polityka odbija się na całym kraju. Zamyka się kolejne wielkie zakłady przemysłowe lub sprzedaje za bezcen zagranicznym inwestorom, a kupuje nienadające się na nasze tory, przerażająco drogie i ciągle psujące się pociągi Pendolino. – Jaki jest z nich pożytek dla społeczeństwa? Czy nie można było tych pociągów kupić w polskiej Pesie? – pytał retorycznie Duda.
Radni ocenili zgodnie, że kandydat PiS na prezydenta Polski jest świetnie przygotowany do tej funkcji. Andrzej Duda pracował m.in. w kancelarii śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, od którego – jak sam zaznacza – nauczył się bardzo wiele. – Polsce potrzebny jest dzisiaj prezydent odważny, który radzi się ekspertów, ale robi to w sposób otwarty – mówił Duda. – Ja chcę być prezydentem odważnym, nie obawiającym się sprzeciwić decyzjom, które krzywdziłyby Polaków, ale równocześnie otwartym na dialog i szukającym kompromisu.
Niedzielne spotkanie Andrzeja Dudy z dębiczanami to już jego czwarta wizyta w naszym mieście. Dzień wcześniej spotkał się z samorządowcami z całego Podkarpacia podczas spotkania opłatkowego w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.

źródło: http://www.janwarzecha.pl/aktualnoci/5-aktualnosci/699-kandydat-na-prezydenta-polski-andrzej-duda-ponownie-w-dbicy.html
 

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.