Previous
Next
Previous
Next

I Międzyszkolny Turniej Astronomiczny

25 marca 2015r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II odbył się I Międzyszkolny Turniej Astronomiczny. Do udziału w konkursie zaproszono uczniów klas gimnazjalnych z Gminy Dębica. Organizatorem konkursu był ZS w Brzeźnicy, Honorowy Patronat nad konkursem objęło Stowarzyszenie Milenium – Brzeźnica 2007. Głównym celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań związanych z tak ciekawą nauką, jaką jest astronomia.
Obecnie tematyka astronomii jest poruszana na lekcjach przyrody w szkole podstawowej i rozwijana dopiero w szkole średniej. W trakcie przygotowań do konkursu uczniowie mogli rozwinąć umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji, w tym Internetu, wzbogacając tym samym swoją wiedzę z dziedziny astronomii. W pierwszym etapie konkursu każdy zespół przygotowywał prezentację multimedialną nt. Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Najlepsza prezentacja zdaniem komisji – z Gimnazjum w Pustyni, prezentowana była w pierwszej części konkursu. Dwuosobowe zespoły z 11 szkół rozegrały sześć konkurencji, z których każda była na bieżąco oceniana przez komisję w składzie: Renata Iwasieczko – organizator i pomysłodawca konkursu, Anetta Miazga – nauczyciel przyrody w ZS w Brzeźnicy, Grzegorz Ciebień – nauczyciel matematyki w ZS w Brzeźnicy.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Anna Skóra, Jakub Patałuch – Zespół Szkół w Gumniskach
II miejsce – Paweł Ostafin, Jakub Kura – Zespół Szkół w Pustyni
III miejsce ex aequo:
Anita Pustułka, Klaudia Stanok – Zespół Szkół w Stasiówce
Jan Kania, Michał Orzeł – Zespół Szkół w Pustkowie Osiedlu
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie, a nauczyciele podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu. Zwycięzcy natomiast otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Milenium – Brzeźnica 2007 i Zespół Szkół w Brzeźnicy. Niewątpliwie cennymi nagrodami dla zwycięzców były tablety za I miejsce, lornetki do nocnej obserwacji nieba za II miejsce, a także akcesoria komputerowe za III miejsce.
Konkurs będzie miał swoją kontynuację w kolejnych latach. Na kolejne edycje już teraz zapraszają organizatorzy z Zespołu Szkół w Brzeźnicy mając nadzieję, że pierwsza edycja zachęciła uczniów do rozwijania zainteresowań astronomią.
źródło: Urząd Gminy w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.