Previous
Next
Previous
Next

Podkarpacki wrzesień 1939

Zapraszamy na nową wystawę czasową pt. „Podkarpacki wrzesień 1939”, która eksponowana będzie w siedzibie Ekspozycji historyczno – dydaktycznej przy Górze Śmierci w terminie od 10 marca do 30 czerwca 2015 r. Wystawa poświęcona jest początkowemu etapowi II wojny światowej w południowo-wschodniej części obecnej Polski. Główna część przedstawia przebieg działań wojennych na terenie Podkarpacia. Ponadto scharakteryzowane zostało powstanie Armii „Karpaty”, jej dowódców i jednostki oraz ukazano polskie jednostki wojskowe stacjonujące na terenie Dowództwa Okręgu Korpusu nr X w Przemyślu przed wrześniem 39 r. Wystawa została przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie. Można ją zwiedzać w ramach ekspozycji stałej.
Zapraszamy serdecznie.
 
źródło: Urząd Gminy w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.