Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

„Świętoszek” w DK Śnieżka

swietoszek_plMiejski Ośrodek Kultury zaprasza na dębicką premierę spektaklu „Świętoszek” wg Moliera, w wykonaniu Strzyżowskiego Teatru „Prima Aprilis”. Spektakl zostanie wystawiony na deskach Domu Kultury „Śnieżka” 20 lutego br. o godz.17.
Strzyżowski Teatr „Prima Aprilis” działa od jesieni 2008 roku przy Domu Kultury „Sokół”. Pomysłodawczynią jego utworzenia była pani Jadwiga Skowron-dyrektor strzyżowskiej placówki, której celem było wskrzeszenie dawnych tradycji działającego w DK w latach osiemdziesiątych Teatru Dramatycznego.
„Prima Aprilis” skupia ludzi w różnym wieku, których połączyła wielka pasja i miłość do teatru. W okresie swojej ośmioletniej działalności teatr przygotował dwie jednoaktówki Sławomira Mrożka: „Serenadę” i „Polowanie na Lisa”, „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, „Śluby Panieńskie” Aleksandra Fredry oraz kryminał wg tekstu Agathy Christie pt. „Pułapka na myszy”, „Garbus” Sławomira Mrożka i „Pre-lekcje” (fragmenty: „Zemsta” A. Fredro, „Mieszczanin szlachcicem” J. B. Molier, „Ferdydurke” W. Gombrowicz, „Lekcja” E. Ionesco), ostatnią produkcją Teatru jest „Świętoszek” Moliera. Reżyserem wszystkich spektakli jest Robert Chodur – aktor i reżyser w rzeszowskim Teatrze im. Wandy Siemaszkowej.
Skład zespołu: Jadwiga Skowron, Stanisław Pytko, Zbigniew Adamczyk, Renata Turoń, Maria Piskadło, Krystyna Warchoł, Karolina Wójcik, Sylwia Drogoń, Aleksandra Korabiowska, Gerard Socha, Andżelina Drozd.
Bilety na spektakl w cenie 20 zł, ulgowe 10 zł do nabycia w DK „Śnieżka”, ul. E. Bojanowskiego 18, tel. 14 670 31 67.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.