Previous
Next
Previous
Next

Dzień Świętości Życia

Dzień Świętości Życia - plakat4 kwietnia br., w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Kościół będzie obchodził Dzień Świętości Życia. Diecezjalne obchody odbędą się w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej.
„W klasztorze trwa nieustanna modlitwa do św. Gerarda, który jest patronem matek oczekujących dzieci. Przyjeżdżają tam rodzice, którzy modlą się o dar potomstwa” – mówi ks. dr Jan Banach, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.
4 kwietnia, nabożeństwo do św. Gerarda rozpocznie się o godzinie 18.00, a pół godziny później będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.
W tym dniu będzie też okazja, by rozpocząć duchową adopcję dziecka poczętego. To modlitwa trwająca dziewięć miesięcy za dziecko, którego życie jest zagrożone, a także w intencji jego rodziców. Takie deklaracje złożą m.in. wierni, którzy zgromadzą się w tuchowskim Sanktuarium.
„Będziemy w Tuchowie dziękować za osoby, organizacje, które otaczają troską życie. Dzień Świętości Życia jest też okazją do modlitwy i uwrażliwienia na życie, które jest zagrożone” – dodaje ks. Banach.
 
 
 
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.