Previous
Next

Jarmark Wielkanocny w Dębicy – 19 marca 2016

12440261_585876918236680_3605471195649919173_oStroiki, wielkanocne baby, mazurki, koszyczki z barankami, chleby domowego wypieku, oscypki, miody to tylko niewielka cześć towarów, jakie od wczesnych godzin rannych w sobotę można było obejrzeć i kupić podczas Jarmarku Wielkanocnego na dębickim Rynku. Jarmarkowi towarzyszyła Dembicka Giełda Staroci, na której pasjonaci militariów, filateliści i miłośnicy numizmatyki mogli znaleźć wiele interesujących przedmiotów. 

Handlowcy na płycie dębickiego Rynku swoje stoiska ustawili już przed godziną 8.00. Od godziny 9.00 na rynek przybywali mieszkańcy Dębicy i okolicznych miejscowości żeby obejrzeć i zakupić świąteczne przysmaki i różne ozdoby wielkanocne.
O godzinie 10.00 burmistrz Mariusz Szewczyk oficjalnie otworzył Jarmark Wielkanocny i zainaugurował IV sezon Jarmarków Rękodzieła i Dembickiej Giełdy Staroci.  Każdy kto przyszedł dziś na Rynek miał okazję znaleźć coś dla siebie.
„Jesteśmy tutaj od niespełna 2 godzin i w zasadzie sprzedaliśmy większość przygotowanych przez naszych seniorów stroików wielkanocnych oraz upieczonych ciast. Nie spodziewałam się, że tak szybko znikną z naszego stoiska przygotowane rzeczy, bo było ich na prawdę dużo” – mówi Renata Plizga, kierownik Domu Seniora w Dębicy.
Wielkim zainteresowaniem cieszyło się także stoisko z gipsowymi odlewami do samodzielnego pomalowania oraz stoiska z oscypkami, góralskimi serami oraz swojskim pieczywem w bardzo dużym wyborze. Nie zabrakło także stoisk z biżuterią, bibelotami oraz filcowymi torbami z ludowymi motywami.
Mimo chłodnego i wietrznego dnia na dębicki Rynek przybyło bardzo wielu kupujących. W słoneczne przedpołudnie w przerwie zwiedzania i zakupów na stoiskach można było się ogrzać przy kubku kawy na stoisku Bogdana Filipka oraz degustować proziaki na stoisku Domu Seniora.
Organizatorem Jarmarku Wielkanocnego jest Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Dębicy.
„Już dzisiaj zapraszamy mieszkańców Dębicy i wystawców na kolejne Jarmarki oraz ,,Dembicką Giełdę Staroci”. W najbliższym czasie podamy pełny  harmonogram na 2016 r. Jednocześnie do występów artystycznych podczas kolejnych Jarmarków  zapraszamy zespoły muzyczne i taneczne. Szczegółowe informacje o kolejnych jarmarkach dostępne będą na www.debica.pl ” – mówi Monika Rojek – Kałek, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Dębicy.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.