Previous
Next

Światowy Dzień Wody w Dębicy

1554554_621556177994617_7558100993235994753_n21 marca w Galerii „Raj” odbędzie się podsumowanie konkursu plastycznego i fotograficznego „Woda i Praca” zorganizowanego w ramach obchodów Światowego Dnia Wody. Organizatorem konkursu który odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Dębicy są Wodociągi Dębickie we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Zespołem Szkół Zawodowych Nr 1 w Dębicy.
22 marca każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problem dostępności wody w każdym zakątku świata i zrównoważone gospodarowanie zasobami wodnymi. Dziś niemalże połowa zatrudnionych na świecie (ok.1,5 miliarda ludzi) pracuje w sektorach związanych z wodą i prawie wszystkie te miejsca pracy bezpośrednio i pośrednio zależą od wody i od osób, które zapewniają jej bezpieczną dostawę. Niestety, dla milionów pracowników czysta woda jest czymś rzadkim, niedostępnym. W krajach słabo rozwiniętych podstawowe prawo ludzi do czystej wody w miejscu pracy nie jest przestrzegane.
Celem Światowych Dni Wody w roku 2016, obchodzonych pod hasłem – Woda i Praca –jest pokazanie, jak wystarczająca ilość i poprawa jakości wody, może zmienić życie i źródła utrzymania pracowników, a w efekcie przekształcić społeczeństwa i gospodarki świata. Lepsza Woda to lepsza Praca. Możliwość zatem zmiany życia na lepsze.
O godz. 12.00 w Galerii Raj otwarta zostanie wystawa nagrodzonych prac konkursowych, natomiast o godz. 17.00 będzie miało miejsce wręczenie nagród i wyróżnień. W programie obchodów zaplanowany został m.in. pokaz kolekcji mody zaprojektowanej przez uczennice Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy, pokaz robota lego oraz malowanie twarzy i gipsowych domów.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.