Previous
Next

XVI Biesiada Literacka w Szkole Podstawowej nr 12 w Dębicy

???????????????????????????????21 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 12 w Dębicy odbyła się XVI Biesiada Literacka – Powiatowy Konkurs Recytatorski dla wychowanków przedszkoli i uczniów szkół podstawowych oraz konkurs literacki pod hasłem: „Z książką w barwny świat wyobraźni”. Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa nr 12 oraz Organizacja Odzysku EKO-ŚWIAT. Patronat nad XVI Biesiadą Literacką objął Burmistrz Miasta Dębicy oraz dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty.
Biesiada Literacka jest organizowana w  Szkole Podstawowej nr 12  w Dębicy od 2001 roku.  Co roku spotkaniu przyświeca inne motto. W tym oku brzmi ono „Z książką w barwny świat wyobraźni”. W wcześniejszych latach tematyka Biesiady dotyczyła m.in. zdrowia, zainteresowań, bezpieczeństwa i przyjaźni. Biesiada ma formę konkursu recytatorskiego dla uczniów klas I – III i konkursu literackiego dla uczniów klas IV – VI.
W tym roku w konkursie recytatorskim i literackim wzięło udział ponad 70 uczestników z klas I – VI szkoły podstawowej oraz przedszkoli.
Recytacje konkursowe i nadesłane prace literackie  oceniało jury w składzie: Marta Bonarek – Socha,  nauczyciel języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym  w Dębicy, Barbara Gruba, nauczyciel języka polskiego w Gimnazjum nr 2 w Dębicy, Beata Sroczyńska, nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 2 w Dębicy i Ludmiła Szewczyk, nauczyciel i pedagog  w Szkole Podstawowej nr 2 w Dębicy.
W konkursie recytatorskim wyłoniono  najlepszych  recytatorów w każdej z 4 kategorii wiekowych. Jury oceniając prezentacje kilkudziesięciu uczestników brało pod uwagę: dobór repertuaru, zgodność przedstawionych treści z hasłem przewodnim Biesiady, interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.
W kategorii recytacji przedszkoli i klas I do III jury przyznało po 3 nagrody główne i wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej.
I miejsce zdobyła Weronika Witkowska – MP nr 12
II miejsce zdobyła Ewa Raś – MP nr 6
III miejsce zdobył Karol Jaźwiński – SP nr 12
Wyróżnienie w kategorii wiekowej – średniaki otrzymała Natalia Foryś z MP nr 7 oraz Malwina Kufel z MP nr 10
W kategorii – starszaki nagrody otrzymali:
I miejsce zdobyła Amelia Bielawa – MP nr 5
II miejsce zdobył Maria Bobulska – MP nr 12
III miejsce zdobyła Kinga Skarbek – MP nr 2 oraz
Maksymilian Nylec – MP nr 7
Wyróżnienie otrzymała Sandra Baran – MP nr 6
Zwycięzcy konkursu recytatorskiego w kategorii uczniów klas pierwszych.
I miejsce zdobył Aleksy Moździerz – SP nr 5
II miejsce zdobyła Klara Barszcz- SP nr 8
III miejsce zdobyła Nikola Gąsior – SP nr 10
Zdobywczyni wyróżnienia – Aleksandra Kędzior – ZS w Gumniskach
Zwycięzcy konkursu recytatorskiego w kategorii uczniów klas drugich.
I miejsce zdobyła Alicja Kraszkiewicz – SP nr 5
II miejsce zdobyła Wiktoria Ciepły – SP nr 9
III miejsce zdobyła Gabriela Rudnicka – SP nr 8
Wyróżnienie otrzymała Marta Czauderna – ZS w Stobiernej oraz Natalia Kozek – SP nr 12
Zwycięzcy konkursu recytatorskiego w kategorii uczniów klas drugich.
I miejsce zdobyła Gabriela Pomirowska – SP nr 9
II miejsce zdobył Stanisław Kraszkiewicz – SP nr 5
III miejsce zdobyła Julia Sikora – ZS w Stobiernej
Wyróżnienie otrzymał Michał Wawrzonek – SP nr 8
W konkursie adresowanym do uczniów klas IV – VI jury oceniło 26 wierszy na temat: „Z książką w barwny świat wyobraźni”. Przyznano 5 nagród głównych i 7 wyróżnień.
Wyróżnienia zdobyli : Julia Bartolik i Krystian Jasek – uczniowie SP nr 8 w Dębicy. Nauczycielem przygotowującym jest Ewa Hołubowska,
Natalia Krzyś – uczennica SP nr 3 w Dębicy. Nauczycielem opiekunem jest Ewa Szczepanik, Paweł Nykiel – uczeń SP nr 5 w Dębicy. Nauczycielem przygotowującym jest Dorota Pięta, oraz Aleksandra Sternik – uczennica Zespołu Szkół w Gumniskach, której nauczycielem przygotowującym jest Ewa Mroczek, Amelia Wolak – uczennica Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy. Nauczyciel przygotowujący Grażyna Popławska-Klich. Nikola Bielawska – uczennica Szkoły Podstawowej nr 11 w Dębicy. Nauczyciel przygotowujący Beata Cebula.
Jury przyznało dwa III miejsca w konkursie poetyckim. Zdobyli je: Oliwia Gajda – ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Dębicy, pod kierunkiem Adama Jaska,
oraz Jakub Mroczka – z Zespołu Szkół w Pustyni. Nauczyciel przygotowujący Marzena Świątek.
Zdecydowano o przyznaniu II miejsca – Sabinie Kozek ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy . Nauczycielem przygotowującym jest Anna Olechowska.
Jury jednogłośnie przyznało dwa I miejsca. Zdobyły je: uczennica Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy – Agnieszka Moskal pod kierunkiem Anny Olechowskiej oraz Maja Parys – uczennica Szkoły Podstawowej nr 11 w Dębicy.
Uczennicę do konkursu przygotowała Pani Beata Cebula.
Laureaci odebrali nagrody z rąk burmistrza miasta Dębicy Mariusza Szewczyka, przewodniczącego Rady Miejskiej w Dębicy Szczepana Mroczka,  dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty  Ireneusza Kozaka, radnej Rady Miejskiej Katarzyny Rostowskiej-Machnik oraz dyrektora Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy Grzegorza Nowackiego.
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.