Previous
Next

Zapraszamy na Wakacje z kulturą

wakacje_2016Kino plenerowe, koncerty, zajęcia plastyczne oraz rodzinne spektakle teatralne – Miejski Ośrodek Kultury przygotował bogatą ofertę artystyczną dla mieszkańców miasta na czas zbliżających się wakacji.

Już 1 lipca rusza Kino Letnie, w każdy piątek, przez cały okres wakacji w Parku przy Domu Kultury „Śnieżka” odbywać się będą seanse plenerowe. W lipcu zapraszamy na przeboje kina amerykańskiego: „Ocalony”, „Non-stop”, „Labirynt”, „Wilk z Wall Street”, „Last Vegas”. Sierpień należał będzie do polskiego kina niezależnego, pokażemy: „Piotrek Trzynastego”, „Piotrek The 13th 2”, „Welcome homo” oraz filmy krótkometrażowe Festiwalu Filmów Optymistycznych Multimedia Happy End. Wstęp na seanse jest darmowy, w sprzedaży będzie popcorn, napoje i piwo.

Na dobre filmy zapraszamy również do Kina „Kosmos”, gdzie poza regularnym repertuarem grane będą specjalne seanse dopołudniowe dla najmłodszych widzów: 30 czerwca i 1 lipca – Mój przyjaciel orzeł”, 14 i 15 lipca – „Daleko na północy”, 18 i 19 sierpnia – „Phantom Boy”. Wszystkie seanse odbędą się o godz.10.00, bilety w cenie 13 zł, 11 zł – ulgowe. Szczegółowy repertuar kina dostępny jest na stronie: http://kosmos.mokdebica.pl/.

W pierwszą niedzielę lipca na Stadionie Miejskim przy ulicy Akademickiej, w wielkim cyrkowym namiocie, wystawiony zostanie spektakl dla dzieci i młodzieży „Pippi Pończoszanka”, w wykonaniu łódzkiego Teatru „Pinokio”. Tytułowa bohaterka, obdarzona ogromną fantazją i mnóstwem pomysłów, w gronie piratów-akrobatów przemierza całą Polskę. Przedstawienie oparte na powieści „Pippi Långstrump” Astrid Lindgren wyreżyserował Konrad Dworakowski. Dzień wcześniej, 2 lipca, w Domu Kultury „Mors” odbędą się warsztaty „Jak zostać Pippi?”, adresowane do uczniów szkół podstawowych.

21 lipca w Domu Kultury „Mors” zaplanowano uroczysty koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Igloopolanie”, przygotowany z okazji odbywających się w tym czasie Światowych Dni Młodzieży.

Trzy dni później, 24 lipca, zapraszamy na dębicki Rynek, gdzie wystawiony zostanie rodzinny spektakl teatralny „Eunika w krainie cyrku”. Porywające widowisko teatralne, w wykonaniu aktorów krakowskiej „Sceny Kalejdoskop”, oparte jest na motywach powieści Lewisa Carrolla „Alicja w krainie czarów”. Artyści przenieśli akcję opowieści do świata cyrku, gdzie tytułowa bohaterka poznaje wiele niezwykłych postaci. Spektakl ma nie tylko zachwycać obrazem, dźwiękiem, grą aktorów czy efektami specjalnymi, ale przede wszystkim ma uczyć.

Kolejną odsłona Wakacji z kulturą przyniesie nieco cięższe brzmienia. 30 lipca na Rynku zagrają dębicka grupa thrash metalowa Face Of Hate, promująca swój debiutancki album „(In)Sanity” oraz grający chrześcijańską muzykę metalową Malchus z Przeworska, promujący krążek „Dom Zły”.

14 sierpnia, również na dębickim Rynku, wystąpi Orkiestra Kameralna Państwowej Szkoły Muzycznej, pod dyrekcją Pawła Adamka. W ich wykonaniu usłyszymy największe przeboje muzyki klasycznej.

Program:

31.06-1.07 / 10:00 / Kino Kosmos – Mój przyjaciel orzeł

1.07 / 21:00 / Park przy DK Śnieżka – Kino Letnie: Ocalony

2.07 / 15:00 / DK Mors – Warsztaty: Jak zostać Pippi?

3.07 / 18:00 / Stadion Miejski – Spektakl: Pipppi Pończoszanka

8.07 – 28.08 / Galeria Sztuki – Wystawa: Yoko Akino (Japonia), Graphic Studio Dublin

8.07 / 21:00 / Park przy DK Śnieżka – Kino Letnie: Non-stop

11-21.07 / 10:00 / Galeria Sztuki – zajęcia plastyczne

14-15.07 / 10:00 / Kino Kosmos – Daleko na północy

15.07 / 21.00 / Park przy DK Śnieżka – Kino Letnie: Labirynt

21.07 / 19:00 / DK Mors – Igloopolanie ŚDM

22.07 / 21.00 / Park przy DK Śnieżka – Kino Letnie: Wilk z Wall Street

24.07 / 21.00 / Rynek – Eunika w krainie cyrku

29.07 / 21.00 / Park przy DK Śnieżka – Kino Letnie: Last Vegas

30.07 / 19:30 / Rynek – Face Of Hate, Malchus

5.08 / 20.30 / Park przy DK Śnieżka – Kino Letnie: Piotrek Trzynastego

12.08 / 20.30 / Park przy DK Śnieżka – Kino Letnie: Piotrek The 13th 2

14.08 / 18.00 / Rynek – Przeboje muzyki klasycznej – Orkiestra Kameralna PSM

18-19.08 / 10:00 / Kino Kosmos – Phantom Boy

19.08 / 20.30 / Park przy DK Śnieżka – Kino Letnie: Welcome homo

26.08 / 20.30 / Park przy DK Śnieżka – Kino Letnie: filmy krótkometrażowe Festiwalu Filmów Optymistycznych Multimedia Happy End

Serdecznie zapraszamy!

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.