Previous
Next

Projekcja filmu „Otto Schimek – wierny sumieniu”

projekcja-filmu-otto-schimek-wierny-sumieniuBurmistrz Pilzna oraz Dom Kultury w Pilźnie serdecznie zapraszają na projekcję filmu „Otto Schimek – wierny sumieniu”. Seans odbędzie się w niedzielę, 17 lipca o godz. 20 w Domu Kultury w Pilźnie.
Film w reżyserii Dawida Szpary to połączenie dokumentu historycznego (zobaczymy m.in.: wypowiedzi historyków, komentatorów, świadków oraz żyjących członków rodziny Otto Schimka) ze scenami fabularyzowanymi, dzięki czemu obraz jest przystępny i atrakcyjny w odbiorze dla widza. Część scen kręcono na terenie naszej gminy.
Przypomnijmy, że Otto Schimek był austriackim żołnierzem służącym podczas II wojny światowej w Wehrmachcie. Został rozstrzelany 14 listopada 1944 w Lipinach prawdopodobnie za odmowę wykonania wyroku śmierci na polskich cywilach. Na cmentarzu w Machowej znajduje się nagrobek Otto Schimka.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.