Previous
Next

V Święto Pieroga

DSC_4043W niedzielę 21 sierpnia 2016r. w Pustkowie już po raz piąty spotkali się smakosze pierogów.Podczas niego  przeprowadzony został konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Dębica na „Najlepszego Pieroga”. W konkursie udział wzięły: KGW Zawada, KGW Stobierna, KGW Pustków, KGW Brzeźnica, KGW Stasiówka, KGW Podgrodzie, KGW Nagawczyna, KGW Paszczyna. Jury w składzie Adrianna Miazga – Sekretarz Gminy Dębica, Piotr Basara – właściciel restauracji Steakhouse oraz Tadeusz Górak – dyrektor produkcji Firmy MATEO przyznało osiem równorzędnych nagród, jednocześnie komisja postanowiła wyróżnić:
KGW z Brzeźnicy za pierogi z ryżem i jabłkami
KGW z Pustkowa za pierogi z jeżynami
KGW z Paszczyny za pierogi z wiśniami i migdałami
KGW z Nagawczyny za pierogi z soczewicą
KGW z Zawady za pierogi z kaszanką
KGW ze Stobiernej za pierogi z bobem i z kapustą
KGW z Podgrodzia za pierogi z maliną, miętą i białą czekoladą
KGW ze Stasiówki za pierogi z ziemniakami, wędzonką i chrzanem
Nagrody w konkursie ufundowała Firma „PRYMAT”. Następnie wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na degustację wyrobów przygotowanych przez panie z KGW oraz pierogów Firmy MATEO z Dębicy (producenta wyrobów mącznych, a także dystrybutora lodów i mrożonek). Firma Mateo na swoim stoisku przeprowadziła konkurs na temat wiedzy o firmie, spośród prawidłowo wypełnionych kart konkursowych rozlosowano nagrody – produkty Firmy MATEO.
Kolejnym punktem programu była część artystyczna „ Małe spotkanie z folklorem”, którą rozpoczął gościnny występ ZPiT „Markowianie” z Markowej. Następnie na scenie zaprezentowały się zespoły działające pod patronatem CKiB – Klub Aktywnych Kobiet, Zespół Śpiewaczy „Podgrodzianie” oraz Zespół Śpiewaczy „Wiarusy”. Po części artystycznej i rozdaniu nagród nadszedł czas na koncert gwiazdy Zespołu Teraz My z Limanowej, który zgromadził liczną publiczność i nawet niesprzyjająca aura nie przeszkodziła w fantastycznej zabawie.
Atrakcje dla najmłodszych zapewniła Firma BEKO. W Strefie Rodzinnej BEKO dzieci chętnie korzystały z darmowej zjeżdżalni, baseniku z piłeczkami oraz z popcornu.
Podczas imprezy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Nowe Możliwości przeprowadziło akcję charytatywną z której dochód przeznaczony zostanie na rzecz dzieci niepełnosprawnych w tym dzieci chorych na mukowiscydozę. Podczas akcji udało się zebrać 3 411,36 zł.
W ramach imprezy zaprezentowały się również stoiska rękodzielnicze: Miody – pan Jacek Babicz, , Sery Regionalne – Pani Jolanta Augustyn, chleby regionalne – Jolanta Sarad.
Imprezę zakończyła zabawa taneczna z Zespołem FORTE.
SERDECZNE PODZIĘKOWANIA KIERUJEMY DO NASZYCH SPONSORÓW
1. Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego MATEO z Dębicy
2. Firmy PRYMAT z Krakowa
3. Firmy BEKO producenta sprzętu AGD
4. Firmy PLASTBUD z Pustkowa
5. Zakładu Produkcji Opakowań FOLTEK z Pustkowa
6. Zakładu Ślusarsko-Kotlarskiego KAMEN – producenta kotłów C.O. z Pustkowa

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.