Previous
Next

Budżet Obywatelski Dębicy 2017 to 1 milion zł!

ratusz1 milion złotych na budżet obywatelski w 2017 r. Zaproponowany przez burmistrza Mariusza Szewczyka projekt budżetu obywatelskiego podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 9 września jednogłośnie poparli radni miejscy. W tym roku na budżet obywatelski przeznaczono o 200 tysięcy zł. więcej niż w roku ubiegłym. Uruchomienie budżetu obywatelskiego zostanie poprzedzone konsultacjami społecznymi z mieszkańcami Dębicy.

Wdrożenie budżetu obywatelskiego, który będzie zaproponowany mieszkańcom naszego miasta po raz drugi ma na celu zwiększenie udziału mieszkańców Dębicy w podejmowaniu decyzji odnoście przedsięwzięć, które będą realizowane w mieście.

„Chcemy aby poprzez udział w konsultacjach społecznych mieszkańcy Dębicy wyrazili swoje preferencje dotyczące realizacji w mieście inwestycji. Poprzez zaproponowanie konsultacji społecznych chcemy włączyć i zachęcić mieszkańców do dyskusji na temat priorytetów lokalnej społeczności i określenia działań które są dla nich ważne” – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.

W budżecie obywatelskim na 2017 rok mieszkańcy i Rady Osiedlowe będą mogli zgłaszać projekty w dwóch kategoriach:

1)Budowa, modernizacja lub remont infrastruktury ogólnomiejskiej
2)Budowa, modernizacja lub remont infrastruktury osiedlowej

Na inwestycje w zakresie budowy, modernizacji i remontu infrastruktury ogólnomiejskiej z całości budżetu obywatelskiego na rok 2017 przeznaczonych zostanie 35 % funduszy czyli 350 tysięcy zł. 65 % funduszy, czyli 650 tysięcy zł tegorocznego budżetu obywatelskiego zostanie przeznaczonych na budowę, modernizację lub remont infrastruktury osiedlowej.
Podobnie jak w roku ubiegłym projekt zadania należy złożyć na odpowiednim formularzu (dostępnym m.in. na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Dębicy i sekretariacie burmistrza) i poprzeć go podpisami co najmniej 15 mieszkańców, którzy ukończyli 16 rok życia. Każdy z mieszkańców może poprzeć tylko jedno zadanie w każdej kategorii. Formularze można składać osobiście w sekretariacie burmistrza, listownie wysyłając na adres Urzędu Miejskiego oraz przez internet.

Konsultacje społeczne w sprawie budżetu obywatelskiego – harmonogram :
1.Do 22 listopada 2016 – zgłaszanie propozycji zadań
2.Od 23 listopada do 2 grudnia 2016 – weryfikacja zgłoszonych propozycji
3.9 grudnia 2016 – ogłoszenie zweryfikowanych zadań oraz listy zadań do głosowania
4.Od 10 do 18 grudnia 2016 – głosowanie
5.20 grudnia 2016 – ogłoszenie wyników

Źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.