Previous
Next

Koncepcja zagospodarowania dworca PKP i dworca autobusowego w Dębicy

dworzec 1Burmistrz Mariusz Szewczyk podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Dębicy, która odbyła się 9 września  przedstawił wizualizacje i koszty rewitalizacji wiaty dworca autobusowego w Dębicy i terenów sąsiadujących z nowym budynkiem dworca PKP. Zakładane koszty rewitalizacji to około 6 milionów złotych .
 Dla planowanej inwestycji, na realizację której miasto Dębica zamierza pozyskać fundusze z Urzędu Marszałkowskiego przygotowany został wstępny kosztorys. W planie rewitalizacji uwzględnione zostały następujące obiekty:
– parking przy dworcu PKP dla samochodów osobowych od strony ulicy Słonecznej – zakładany koszt rewitalizacji 1.096.800 złotych
– dworzec autobusowy  – zakładany koszt rewitalizacji  3.289.936 zł.
– drogi publiczne w sąsiedztwie dworców – zakładany koszt rewitalizacji 137. 895 zł.
– obiekty kubaturowe (handlowo-usługowe)  – 1.554.966 zł.
Aktualnie prowadzone są rozmowy dotyczące dofinansowania wspomnianej inwestycji z budżetu Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. „Na temat modernizacji obiektów handlowych  rozmawialiśmy także z handlowcami, którzy obecnie działają w sąsiedztwie dworca autobusowego i dzierżawią tam pomieszczenia. Podczas spotkania handlowcy wyrazili duże zainteresowanie modernizacją” – mówił  podczas sesji burmistrz Mariusz Szewczyk.
dworzec 3 dworzec 2

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.