Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Pożar w Grabinach. O włos od tragedii

Tylko dzięki szybkiej reakcji strażaków i mieszkańców okolicznych domów nie doszło do tragedii. W Grabinach, na opuszczonej i zarośniętej  działce wybuchł dziś pożar. Ogień błyskawicznie dotarł w pobliże zabudowań.

Wydarzenie miało miejsce dziś około godziny 13.00. Na nieuprawianej działce o powierzchni około hektara zapaliła się podsuszona roślinność. Ogień błyskawicznie się rozszerzał i dotarł w pobliże budynków

-Akurat myłam drzwi i nagle zobaczyłam płomienie i dym za płotem – mówi zdenerwowana mieszkanka domu, który sąsiaduje z działką na której wybuchł pożar. Ze strachu aż zapomniałam jaki jest numer na straż pożarną.

Inni mieszkańcy widząc co się dzieje zaczęli gasić płonące zarośla, ale wiatr utrudniał im pracę i ogień szyko się rozprzestrzeniał. Na szczęście szybko najdjechali strażacy. W akcji gaszenia brało udział aż pięć jednostek.

Pożar udało się ugasić, ale to nie rozwiązuje problemu. W pobliżu tego miejsca jest jeszcze kilka niewykoszonych nieruchomości i sucha roślinnością, która je porasta bardzo łatwo może się zapalić. Obecnie trwają poszukiwania właściciela działki na której doszło do pożaru.

 

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.