Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

II Wojna Światowa. Dębica na unikalnym filmie nakręconym przez niemieckiego żołnierza

Nie wiadomo, kto jest autorem tego filmu ani jak potoczyły się jego losy. Prawdopodobnie jeden z żołnierzy niemieckiej, niezwyciężonej wówczas armii, jechał wówczas na front wschodni i filmował swoją drogę na front. Na kilkusekundowym ujęciu jest również dworzec kolejowy w Dębicy. Na nim tłum podróżnych, napis na budynku dworca. Przed nim prawdopodobnie zostały sfilmowane miejscowości pomiędzy Krakowem a Dębicą – może Czarna, Grabiny? Trudno to dziś rozpoznać. Może ktoś z naszych Czytelników zdoła rozszyfrować tę tajemnicę. Film można obejrzeć pod tym linkiem http://www.archiv-akh.de/filme?utf-8=%E2%9C%93&q=debica#1. Dębica zaczyna się od 10:34:16.  Prosimy o komentarze na naszym profilu FB – może ktoś rozpoznaje kogoś ze swoich bliskich?

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.