Previous
Next
Previous
Next

KS. GRZEGORZ KUBALICA ZOSTAŁ POSŁANY DO PERU

14 listopada w środę wieczorem, w parafii Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej w Dębicy, Biskup tarnowski Andrzej Jeż dokonał uroczystego posłania misyjnego ks. Grzegorza Kubalicy.

Uroczystość zgromadziła setki wiernych, a szczególnie młodzież. Nic dziwnego – wyjaśnia proboszcz, ks. Józef Wątroba – było to pierwsze posłanie misyjne w niedługiej, 31-letniej historii parafii. Najmłodszego spośród dziesięciu księży rodaków Pan Bóg powołał, aby głosił Ewangelię w krajach misyjnych.

Ks. Grzegorz pojedzie w górskie rejony Peru. Jak wspominał Biskup Tarnowski w wywiadzie dla RDN Małopolska, ksiądz Grzegorz zostanie posłany do księdza Wiesława Mikulskiego, dla którego będzie wielkim wsparciem w pracy misyjnej.

– Odwiedziłem tą diecezję, mamy tam 7 księży, ksiądz Grzegorz będzie ósmym. Dążymy do tego, żeby w każdej parafii, a to są potężne parafie, terytorialnie obejmują po kilkadziesiąt wiosek na dużej wysokości – od trzech do ponad czterech tysięcy metrów nad poziomem morza – żeby w każdej parafii było po dwóch naszych księży – mówi Biskup.

Wybór drogi misyjnej stał się zaskoczeniem dla wielu bliskich ks.Grzegorza, a zwłaszcza dla jego rodziców, Barbary i Piotra.

– Jest to dla nas radość, ale także przeżycie, wynikające z troski o syna. Wiadomo, jest to kraj niebezpieczny, ale mamy nadzieję, że Pan Bóg będzie go wspierał – mówią, uśmiechając się przez łzy.

Zapraszamy do oglądnięcia filmów, oraz naszej galerii zdjęć – KLIKNIJ TUTAJ.

Źródło: Portal Diecezji Tarnowskiej

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.