Previous
Next
Previous
Next

Kobieta urodziła na korytarzu szpitala. Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie narażenia matki i jej nowo narodzonego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia

Prokuratura Rejonowa w Ropczycach nadzoruje postępowanie przygotowawcze prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Ropczycach dotyczące narażenia 38-letniej kobiety oraz jej nowo narodzonego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, przez osoby na których ciążył obowiązek opieki, tj. o czyn z art. 160 § 2 kk.

Z ustaleń postępowania wynika, że w nocy 23 listopada 2018 roku 38-letnia mieszkanka Ropczyc w zaawansowanym stadium porodu wraz ze swoich mężem około godziny 01.00 przyjechali do Zakładu Opieki Zdrowotnej w Ropczycach. Personel placówki był przez długi czas wzywany przez ojca dzwonkiem, lecz nikt nie otwierał im drzwi, pomimo tego, że dzwonek był słyszalny. Ojciec udał się również z drugiej strony budynku do stacji Pogotowia Ratunkowego, gdzie również nie uzyskał żadnej pomocy, po czym połączył się z numerem alarmowym i wezwał na miejsce karetkę pogotowia. Nie mogąca dłużej oczekiwać na pomoc kobieta urodziła dziecko na korytarzu placówki, a poród został odebrany przez ojca, który okrył ciało noworodka własną kurtką. Dopiero wtedy matka z dzieckiem doczekała się pomocy pielęgniarskiej i medycznej, została niezwłocznie umieszczona w karetce i przewieziona do Szpitala w Dębicy.

Zbulwersowany całą sytuacją ojciec dziecka zarzucił personelowi Szpitala niedopełnienie ciążących obowiązków.

Jak ustalono w dniu 26 listopada 2018 roku matka wraz z dzieckiem opuściła Szpital i wróciła do domu, gdzie oczekiwał na nich mąż i dwójka starszych potomków.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.