Previous
Next
Previous
Next

Przewiązka przy SP nr 3 oddana do użytku

6 grudnia w Szkole Podstawowej nr 3 oficjalnie została oddana do użytku przewiązka łącząca budynek główny z budynkiem nauczania początkowego. Dzięki nowemu obiektowi na który wiele lat czekały zarówno dzieci jak ich rodzice zdecydowanie poprawi się funkcjonowanie i przemieszczanie się uczniów między oboma budynkami.

W nowym budynku znajdują się 2 sale do zajęć świetlicowych – jedna dla starszych, druga dla młodszych dzieci, sala do tańca i sala komputerowa. Niebawem do jednej z nowych sal przeniesiona zostanie z parteru budynku głównego szkolna biblioteka. Powierzchnia zabudowy przewiązki wynosi 367 metrów kwadratowych. Oprócz samej budowy łącznika między dwoma wspomnianymi budynkami wykonany został remont i przebudowa części pomieszczeń szkoły, budowa zejścia do piwnicy oraz wykonanie zewnętrznej pochylni dla osób niepełnosprawnych.

O budowę przewiązki łączącej dwa istniejące budynki Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Kraszewskiego od wielu lat upominali się zwłaszcza rodzice dzieci uczęszczających do młodszych klas dębickiej “Trójki”. Dzieci z klas I – III aby zjeść obiad czy dostać się na świetlicę bądź salę gimnastyczną w głównym budynku szkoły musiały wyjść z budynku nauczania początkowego na zewnątrz i przejść chodnikiem obok boiska sportowego do budynku głównego. Szczególnie problematyczne było to w okresie zimowym, kiedy maluchy z rozpiętymi kurtkami, bez czapek przemieszczały się między budynkami.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Romana Przewoźnika, nauczyciela w Szkole Podstawowej nr 3.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.