Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Tymczasowe aresztowanie i akt oskarżenia wobec sprawcy naruszającego sądowy zakaz zbliżania się do członków rodziny

Prokuratura Rejonowa w Dębicy skierowała do Sądu Rejonowego w Dębicy akt oskarżenia p-ko Marianowi R. – 53 letniemu mieszkańcowi powiatu dębickiego, który pozostaje pod zarzutem kierowania gróźb karalnych , zniszczenia mienia oraz naruszenia zakazu sądowego zbliżania się do członków rodziny.

Na wymienionego wyrokami  Sądu Rejonowego w Dębicy z 2013 i 2018 roku związanymi z przestępstwami na szkodę rodziny, został nałożony zakaz kontaktowania się z byłą żoną oraz zbliżania się na odległość mniejszą niż 100 metrów na okres 8 lat. Pomimo tego Marian R. w dniu 30 września 2018 roku udał się do miejsca jej zamieszkania  w Bobrowej. Tam rzucając kamieniami w budynek mieszkalny dokonał rozbicia dwóch szyb okiennych, uszkodzenia firanek oraz komody na łączną szkodę około 1950 złotych.

Jeden z synów podejrzanego wybiegł z domu i dokonał ujęcia Mariana R. którego przekazał w ręce funkcjonariuszy policji.

W trakcie oczekiwania na ich przybycie, sprawca groził swojej byłej żonie oraz synowi i córce spaleniem domu.

Wystąpiono do Sądu Rejonowego w Dębicy o tymczasowe aresztowanie sprawcy. Wniosek prokuratora dotyczący środka zapobiegawczego został uwzględniony, bowiem sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Marian R. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych czynów i wyjaśnił, że gdy chciał zobaczyć co się dzieje z jego majątkiem, został pobity przez byłą żonę i syna .

Przestępstwa zarzucane oskarżonemu zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Artur Grabowski

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.