Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Tablica upamiętniająca hrabiego Edwarda Raczyńskiego odsłonięta – FOTOREPORTAŻ

Dzisiaj w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy odsłonięto tablicę upamiętniającą hrabiego Edwarda Raczyńskiego, ostatniego właściciela dóbr rodowych w Zawadzie i Dębicy.  To dzięki darowiźnie hrabiego na działce przy dzisiejszej ulicy Rzeszowskiej ofiarowanej szkole 80 lat temu wzniesiony został “Mechanik”.

Uroczystego odsłonięcia tablicy dokonali jej fundatorzy: Marian Dybowski – prezes firmy Tabor, Adam Kostyra – prezes firmy Fryz,  Janusz Urbanik – prezes firmy  Ventor oraz sekretarz Fundacji im. Rodziny Raczyńskich przy Muzeum Narodowym w Poznaniu Mikołaj Pietraszak-Dmowski.

Okolicznościowy list dotyczący fundacji tablicy upamiętniającej hrabiego Edwarda Raczyńskiego podpisany przez wszystkich fundatorów, przedstawicieli władz samorządowych, parlamentarzystów, księży  oraz dyrektor ZSZ nr 1 Bożenę Zielińską umieszczony został w specjalnej metalowej tubie i „wmurowany” pod tablicą.

Po uroczystym odsłonięciu tablicy odbyła się  sesja popularno-naukowa poświęcona życiu i działalności hrabiego Raczyńskiego.

Więcej informacji na temat sesji naukowej niebawem na portalu ziemiadebicka.pl

https://www.facebook.com/ziemiadebicka/videos/2579236838787854/

https://www.facebook.com/ziemiadebicka/videos/324182605166968/

https://www.facebook.com/ziemiadebicka/videos/629651967539978/

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.