Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Święto Straży Miejskiej

Wczoraj, 29 sierpnia Straż Miejska obchodziła swoje święto. W Dębicy jednostka ta działa od 27 lat. Została utworzona 3 października 1991. Obecnie w Straży Miejskiej w Dębicy pełni służbę 14 strażników.

Dębicka Straż Miejska utworzona została na podstawie uchwały Rady Miejskiej w Dębicy z dnia 3 października 1991 r. Uchwałę podpisał przewodniczący Jan Mytkoś, a funkcję burmistrza pełnił wówczas Antoni Kamiński. W sierpniu 1992 r. strażnicy wyszli na ulice naszego miasta, by pełnić służbę.
Pierwszym komendantem Straży Miejskiej w Dębicy był Artur Wiktor, który razem ze swoim zastępcą Leszkiem Siembabem i pierwszymi strażnikami tworzyli od podstaw nową formację. W 1999 r. pełniącym obowiązki komendanta był Roman Iwasieczko, po którym w 2001 r. funkcję komendanta objął Gerard Ziemba. Od 2002 r. obowiązki komendanta pełnił obecny Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Roman Rogowski, natomiast w 2005r. komendantem został Ryszard Łastowski. W 2006 r. obowiązki komendanta zostały powierzone Sylwestrowi Bieszczadowi, który funkcję tą pełni od 13 lat.

Pierwszy skład dębickiej Straży Miejskiej, na wiosnę 1992 roku liczył 11 osób. W tym gronie znalazły się trzy kobiety. Ogółem przez 25 lat działalności w straży pracowały 34 osoby. W kolejnych latach część z nich została przeniesiona lub zwolniona, natomiast dwoje spośród strażników: Witold Depa i Agnieszka Strzelczyk zmarli nagle w młodym wieku. W chwili obecnej w straży zatrudnionych jest 14 osób.

 

 

 

 

 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.