Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Tutaj można wypożyczyć wózek inwalidzki, materac przeciwodleżynowy czy schodołaz

Blisko 1200 sztuk różnego sprzętu rehabilitacyjnego ułatwiającego codzienne funkcjonowanie osób niepełnosprawnych i innych potrzebujących wsparcia w rehabilitacji znajduje się w zasobach Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego i Urządzeń Pomocniczych  działąjącej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy. Zdecydowana większość sprzętu jest wypożyczona osobom potrzebującym.
Działąjąca od 2008 roku Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców ziemi dębickiej. Jest ona od poczatku swojej działalności finansowana ze środków Miasta Dębica i Powiatu Dębickiego. Co roku dzięki przeznaczanym na jej działalność funduszom kupowane są nowe,  dodatkowe sprzęty do rehabilitacji.

Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy

„Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i urządzeń pomocniczych cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta i powiatu. Dzięki wypożyczonemu sprzętowi osoby chore mają często ulgę w cierpieniu, szybciej mogą powrócić do zdrowia, a osoby opiekujące się osobami chorymi, mają ułatwioną pielęgnację. Osoby niepełnosprawne dzięki wypożyczonemu sprzętowi rehabilitacyjnemu i rehabilitacji na tym sprzęcie mogą powrócić do aktywności zawodowej i społecznej” – mówi Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy
Jak podkreśla Małgorzata Kędzior jej marzeniem jest aby w wypożyczalni było tyle sprzętu by nikt nie musiał na niego czekać, bo wie jak ważna jest dla osób niepełnosprawnych rehabilitacja właściwie dobranym i dopasowanym sprzętem. Dzięki niej osoby niepełnosprawne mają szansę na zminimalizowanie skutków swoich ograniczeń.
 
Do dyspozycji osób niepełnosprawnych w Wypożyczalni znajdują się m.in.: balsany futura (profesjonalne maty do hydromasażu), wózki elektryczne dla dorosłych, podnośniki transportowo – kąpielowe, wózki do aktywnej rehabilitacji, wózki inwalidzkie dziecięce, koncentratory tlenu, schodołazy, rotory do ćwiczeń kończyn górnych i dolnych, stoły do pionizacji, krzesła korekcyjne, taborety toaletowe, krzesła prysznicowe, siedziska wannowe, łóżka rehabilitacyjne dla dzieci i dla dorosłych, materace przeciwodleżynowe, materace rehabilitacyjne, ssaki medyczne, bieżnie, orbit reki, ortezy, gorsety, chodziki, balkoniki, laski, kule, rowerki stacjonarne i trójkołowe oraz aparaty do masażu stóp.

Sprzęt rehabilitacyjny wypożyczany jest bezpłatnie na okres 6 miesięcy. W razie potrzeby istnieje możliwość przedłużenia wypożyczonego sprzętu na kolejny okres.
Aby skorzystać z usług Wypożyczalni należy przedłożyć:  zaświadczenie lekarza prowadzącego potwierdzające konieczność korzystania ze sprzętu rehabilitacyjnego,  dowód osobisty, poręczenie przy wypożyczeniu sprzętu o wartości powyżej 4 200,00 zł.
Wypożyczalnia mieści się w przy ulicy Akademickiej 12, pok. 14, jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30.
Wszelkie pytania można kierować pod numer telefonu (14) 681 87 13 bądź e-mail: wypozyczalnia@mops-debica.pl.
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.