Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Muzyczna odsłona 140-lecia obecności Sióstr Służebniczek w Dębicy

Dom Kultury Mors gościł uczestników koncertu „Z Maryją przez dzieje”. Na scenie wystąpił Zespół LUMEN oraz Grupa Artystyczna Safo. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa dziejów Służebniczek w Dębicy.

W tym roku Siostry Służebniczki Dębickie świętują 140. rocznicę przybycia trzech pierwszych zakonnic do Dębicy. Ten jubileusz obfituje w wiele wydarzeń religijno-patriotycznych. Był już wernisaż wystawy plenerowej ukazującej  posługę Sióstr w Dębicy od 1882 r. aż do czasów współczesnych.  W ostatnią sobotę odbył się natomiast koncert muzyczny. Zespół Lumen zaprezentował  utwory Maryjne, które były przeplatane scenami z wydarzeń historycznych. Grupa Artystyczna Safo z Dębicy przedstawiła wybrane postaci i wydarzenia z udziałem Służebniczek.
Oprócz występów artystycznych uczestnicy wydarzenia mieli okazję podziwiać wystawę zdjęć ukazującą historię posługi Służebniczek na Podkarpaciu, na przestrzeni lat 1882-2020.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.