Previous
Next

Region. Zlikwidowano dwie agencje towarzyskie. Usługi seksualne świadczyło tam kilkadziesiąt kobiet

Policjanci z rzeszowskiego CBŚP, zatrzymali 3 osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej czerpiącej korzyści z cudzego nierządu. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Tarnowie. Jak wynika z materiału dowodowego grupa przestępcza działała w latach 2019 – 2023 i wówczas jej członkowie mogli zarobić na nielegalnym biznesie ponad 600 tys. zł. Sprawa jest rozwojowa.

Policjanci z Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, prowadzą śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu. W trakcie ostatniej realizacji funkcjonariusze rzeszowskiego CBŚP, przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, zatrzymali 3 osoby w wieku od 41 do 44 lat, które doprowadzono do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty czerpania korzyści z cudzego nierządu oraz kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Wśród zatrzymanych są dwie osoby, które w przeszłości wchodziły już w konflikt z prawem w zakresie przestępstw związanych z wolnością seksualną i obyczajnością. Podczas akcji funkcjonariusze przeszukali mieszkania, agencje towarzyskie, samochody oraz inne obiekty użytkowane przez podejrzanych, zabezpieczając dokumentację, nośniki danych informatycznych, telefony komórkowe oraz blisko 20 tys. zł w gotówce.
Od dłuższego czasu policjanci z Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji, wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Tarnowie wyjaśniają okoliczności działania tej grupy. Z zebranego materiału wynika, że członkowie grupy w latach 2019 – 2023 na terenie Tarnowa zajmowali się prowadzeniem agencji towarzyskich tzw. mieszkaniówek. Wszystko wskazuje na to, że w tym czasie w kilku agencjach towarzyskich, funkcjonujących w wynajmowanych mieszkaniach mogło „pracować” kilkadziesiąt kobiet świadczących usługi seksualne. Kobiety werbowane były za pośrednictwem m.in. portali internetowych.
Źródło: Policja.pl

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.